Jesteśmy siedmioosobową grupa, która za cel obrała sobie podniesienie poziomu świadomości współczesnych młodych osób (choć nie tylko) dotyczącej zaburzeń psychicznych, które można określić jako choroby cywilizacyjne XXI wieku. Z każdej strony otaczają nas różne problemy, z którymi radzimy sobie lepiej bądź gorzej. Są jednak osoby, które przytłacza współczesny świat i nie są one w stanie same poradzić sobie z otaczającym je chaosem. Projekt ma także na celu pokazanie, że udanie się po pomoc do specjalisty, czy chociażby rozmowa z kimś bliskim, może wiele zdziałać, pokazać, że nie jesteśmy samotni i że nie musimy sami stawiać czoła problemom. Sama realizacja projektu przynosi nam wiele zabawy, nowych doświadczeń. Poznajemy nowych ludzi, specjalistów, poszerzamy wiedzę. Mówiąc krótko - rozwijamy się. Jeśli dzięki temu uda się nam zrealizować postawione cele, będziemy jeszcze bardziej zmotywowani do dalszych działań.

 

Skład zespołu projektowego (klasa IE):

Alicja Bagińska (lider)

Patrycja Moczulska 

Angelika Szczypiń

Julia Lewoc 

Martyna Wasilewska 

Ewelina Buczyńska

 

 

Współpracując z Dove, zorganizujemy serię 5 spotkań-warsztatów z nami i doświadczonym w pracy z dziećmi i młodzieżą psychologiem. Każde spotkanie będzie rozpoczynało się powitaniem wszystkich uczestników, potem nastąpi część „teoretyczna” – omówione zostaną główne punkty każdego spotkania, natomiast po tym dzieci dostaną do wykonania różne, ciekawe zadania. Nasz projekt pokaże im, że nie można wstydzić się siebie, każdemu należy się szacunek i tolerancja. Pokażemy, że najważniejsze to czuć się dobrze ze sobą.

 

Skład zespołu projektowego (klasa IF):

Kamila Żegaczewska (lider)

Urszula Janczulewicz

Karolina Wasilewska

Aleksandra Zdancewicz

Patrycja Brzozowska

Patrycja Wysocka

Agata Sawicka

Gabriela Leszczyńska

 

 

W ramach naszego projektu planujemy, przeprowadzić wywiady, w których zapytamy kombatantów i osoby które przeżyły działania wojenne o znaczenie wolności i historie związane z jej odzyskiwaniem. Odbywane spotkania nagramy i zmontujemy z nich film, który przedstawimy na wykładach z rówieśnikami. Jeżeli będzie możliwość, zabierzemy ze sobą jednego z bohaterów filmu, który pomoże nam przeprowadzić rozmowę o wolności. W ramach podziękowania za udział w naszym projekcie zorganizujemy koncert, na którym wykonamy utwory z lat młodości osób przedstawionych w filmie.

 

Skład zespołu projektowego (klasa IE):

Magdalena Sobczyńska (liderka)

Gabriela Zajko 

Magdalena Klucznik 

Justyna Chalecka 

Anna Wołczek

Iza Sychowska 

Wiktoria Arciszewska

 

 

 

Członkowie zespołu projektowego mają za zadanie kilkukrotnie przeprowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym (na zasadzie nauki poprzez zabawę) z języka angielskiego i migowego. Zakres materiału nie jest obszerny ze względu na wiek beneficjentów.

Głównym celem projektu społecznego GIRLS FOR KIDS jest uświadomienie najmłodszym, że istnieje społeczeństwo posługujące się językiem innym niż język polski, jak również niektórzy ludzie z różnych przyczyn nie mogą porozumiewać się mową, więc korzystają z umiejętności posługiwania się gestami (używając rąk). Dodatkowym celem przedsięwzięcia jest urozmaicenie dzieciom codziennej rutyny w przedszkolach i zerówkach, ćwiczenie komunikacji i przyzwyczajanie ich do kontaktu z obcymi ludźmi.

 

Skład zespołu projektowego (klasa IE):

Klaudia Rejterada (liderka)

Zuzanna Strzyżewska 

Diana Marcinkiewicz 

Monika Szymelewicz

Natalia Maciejunas

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa - "Intensyfikujemy egalitaryzm"

Projekt ,,Intensyfikujemy egalitaryzm’’ powstał z myślą o naszych rówieśnikach z niepełnosprawnościami. Przeprowadziliśmy ankiety w wybranych klasach w naszej szkole, żeby sprawdzić jaką uczniowie mają świadomość na temat osób niepełnosprawnych. Okazało się, że dużo osób spotyka się z nietolerancją lub sama ją wykazuje. W ramach projektu planujemy zorganizować spotkania między szkołami,  na których będziemy chcieli poznać siebie bliżej i zrozumieć problem. Podsumowując nasze działania zorganizujemy koncert, gdzie wszystkie osoby chętne będą mogły przyjść i miło spędzić czas w gronie znajomych, rodziny. Celem koncertu jest zintegrowanie niepełnosprawnych z ich rówieśnikami i pokazanie równości pomiędzy nami.

 

Skład zespołu projektowego (klasa IF):

Izabela Walicka

Natalia Brzozowska

Patrycja Słabińska

Natalia Zubowicz

Karolina Zubrzyńska

Szymon Dąbrowski

Jakub Tomaszewski