26 września, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na tegorocznej edycji gościliśmy z warsztatami dla klas oraz wykładem przyjaciela naszej szkoły, Amerykanina mieszkającego w Polsce, dyrektora szkoły King's School of English oraz wykładowcę na UWM w Olsztynie - Jeffa Taylora.
W dniu 7 września 2022 r. w klasie 3D została przeprowadzona przez Panią Grażynę Serafin z SODN-u niezwykle ciekawa lekcja z wychowawcą. Uczniowie klasy 3D mieli okazję poznać się na nowo.
Od 1 października do 9 grudnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do wzięcia udziału w VI edycji konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes", którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk. Celem Konkursu jest aktywizacja i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych mających siedziby na terenie Miasta Suwałki chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach. Zainteresowani konkursem uczniowie mogą zgłaszać się w szkole do Pani Joanny Domurackiej i Pani Krystyny Słowickiej.
W dniu 16 września 2022 r. obchodzimy Dzień Patrona III LO. - prof. Alfreda Lityńskiego - wybitnego polskiego uczonego, hydrobiologa i nauczyciela.
Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Aktualna rekrutacja umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2023/24. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum.
 Poczty sztandarowe:

- rok szk.2021/2022 - Julia Kruszyłowicz, 

- rok szk.2020/2021 - Mateusz Kozielski, Paulina Ćwikowska, Ewa Surażyńska 

- rok szk.2019/2020 - Bartosz Krajewski, Edyta Kownacka, Gabriela Zajko

- rok szk.2015/2016 - Wiktoria Jasionowska, Martyna Zawadzka, Kacper Rutkowski, Martyna Wygońska, Martyna Jończyk, Maciej Cichanowicz

- rok szk.2014/2015 - Natalia Gałażyn, Patrycja Rółkowska, Katarzyna Żukowska, Dominik Wiszniewski, Bartosz Chrulski

- rok szk.2013/2014 - Klaudia Jarzębska, Adam Kaszkiel, Agata Sikorska, Anna Dec, Jakub Kowalewski, Agata Sikorska

- rok szk.2012/2013 - Klaudia Jarzębska, Adam Kaszkiel, Agata Sikorska, Anna Dec, Jakub Kowalewski, Agata Sikorska

- rok szk.2011/2012 - Kinga Łapińska, Agata Drobiszewska, Mateusz Jakubowski, Joanna Borys, Izabela Wasilewska, Filip Boruta