Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach z dnia 2 kwietnia 2020 r. W związku z wprowadzeniem przez Rząd RP kolejnych ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem zarażeniom koronawirusem zawiadamiam o wykonywaniu obowiązków Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach w trybie zdalnym od 2 kwietnia 2020r.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.

Droga między pomysłem a jego realizacją wymaga świadomości biznesowej, umiejętności finansowych, a przede wszystkim właściwego nastawienia. Wiedza zdobyta w trakcie realizacji kursu pozwoli nie tylko wyróżnić, ale także ukierunkować przedsięwzięcie.

Zakres tematyczny kursu:

- identyfikacja przedsiębiorczych umiejętności zawodowych,

- terminy biznesowe i marketingowe,

- opracowanie prostego biznesplanu,

- społeczne, prawne i etyczne obowiązki przedsiębiorcy,

- analiza możliwości biznesowych dla danej lokalizacji i rynku,

- rola, struktura i proces uzyskiwania usług zlecanych na zewnątrz w biznesie,

- identyfikacja, tworzenie i rozszerzanie struktury biznesowej,

- Wykorzystanie narzędzi sieci społecznościowych i mediów do rozwoju biznesu,

- Wyjaśnienie mierników biznesowych i zarządzania finansowego.

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka