26 września, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na tegorocznej edycji gościliśmy z warsztatami dla klas oraz wykładem przyjaciela naszej szkoły, Amerykanina mieszkającego w Polsce, dyrektora szkoły King's School of English oraz wykładowcę na UWM w Olsztynie - Jeffa Taylora.
W dniu 7 września 2022 r. w klasie 3D została przeprowadzona przez Panią Grażynę Serafin z SODN-u niezwykle ciekawa lekcja z wychowawcą. Uczniowie klasy 3D mieli okazję poznać się na nowo.
Od 1 października do 9 grudnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do wzięcia udziału w VI edycji konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes", którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk. Celem Konkursu jest aktywizacja i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych mających siedziby na terenie Miasta Suwałki chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach. Zainteresowani konkursem uczniowie mogą zgłaszać się w szkole do Pani Joanny Domurackiej i Pani Krystyny Słowickiej.
W dniu 16 września 2022 r. obchodzimy Dzień Patrona III LO. - prof. Alfreda Lityńskiego - wybitnego polskiego uczonego, hydrobiologa i nauczyciela.
Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Aktualna rekrutacja umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2023/24. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum.

EN

Kurs CCNA R&S jest kursem, przeznaczonym dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z sieciami komputerowymi oraz technologią Cisco. Od uczestników kursu nie wymagana jest  wiedza początkowa dotycząca sieci komputerowych, gdyż w trakcie trwania kursu wszystko omawiane jest od podstaw. Jedynym stawianym warunkiem jest podstawowa znajomość obsługi komputera. Kurs ten kładzie nacisk na teoretyczne koncepcje i praktyczne stosowanie zdobywanej wiedzy w celu osiągnięcia umiejętności i doświadczenia potrzebnego do projektowania, instalowania, korzystania i zarządzania siecią w środowiskach dostarczających usługi korporacyjne, jak i w małym i średnim przedsiębiorstwie.

Spotkania realizowane są w formie wykładów, laboratoriów, konsultacji oraz tzw. samokształcenia. Po dokonaniu zapisu kursantowi zostaje założone konto na serwerze Cisco Networking Academy, które umożliwia mu dostęp do materiałów szkoleniowych oraz zdalne zdawanie egzaminów w ramach szkolenia.

Program kursu CCNA R&S - Moduł 1 - Podstawy sieci

Życie, nauka, praca i rozrywka w sieciowym świecie
Komunikacja z sieciami danych i Internetem
Warstwa aplikacji modelu OSI