W 2019 roku nasza szkoła uzyskała tytuł Szkoły Mistrzów Programowania. 

Konkurs PIXBlocks – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Przeprowadzany jest za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. PixProgramming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku PYTHON. 

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbywa się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 


Miło jest nam poinformować, że uczniowie: Kacper Bagiński i Paweł Bogdanowicz zostali finalistami trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2020 w kategorii MASTER.W trzeciej edycji  Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2020 w kategorii MASTER do FINAŁU, który odbędzie się 12 grudnia 2020 zakwalifikowali się:

Kacper Bagiński IIAGim

Paweł Bogdanowicz IIAGim

 

W dniach 23 - 30 listopada 2020r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w trzeciej edycji już Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2020. Do Półfinałów konkursu, które odbędą się 5 grudnia 2020r., zakwalifikowało się 19 uczniów klas: 1APod oraz 2AGim:

W kategorii SKILLED do PÓŁFINAŁÓW zakwalifikowali się:

Adrian Malinowski IA

Piotr Turowski IA

Jakub Dojnikowski IA

Adrian Michniuk IA

Hubert Radzewicz IA

Szymon Cimochowski IA

 

W kategorii MASTER do PÓŁFINAŁÓW zakwalifikowali się:

Paweł Bogdanowicz IIAGim

Kacper Bagiński IIAGim

Rafał Jasionowski IIAGim

Piotr Lutyński IIAGim

Jan Kowalski IIAGim

Konrad Kutyło IIAGim

Dominika Paulako IIAGim

Szymon Grzędziński IIAGim

Aleksandra Kowalska IIAGim

Piotr Gajewski IIAGim

Elżbieta Szumska IIAGim

Wiktoria Durtan IIAGim

Aleksandra Misiewicz IIAGim


W dniach 25 - 29 listopada 2019r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w drugiej edycji już Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2019. Do Półfinałów konkursu, które odbyły się 5 grudnia 2019r., zakwalifikowało się 19 uczniów klas: 1PodA i 2A:

Adam Pietrzeniuk kl.IIA

Michał Sieńkowski kl.IIA

Aleksandra Rzadkowska kl.IIA

Natalia Morusiewicz kl.IIA

Jakub Misiewicz kl.IIA

Weronika Masłowska kl.IIA

Weronika Czokajło kl.IA Pod

Bartłomiej Jarząbski kl.IA Pod

Jakub Korzeniecki kl.IA Pod

Bartosz Kułak kl.IA Pod

Korneliusz Lenczewski kl.IA Pod

Piotr Nowialis kl.IA Pod

Julia Staśkiewicz kl.IA Pod

Szymon Stefanowski kl.IA Pod

Uczestnicy w trakcie Półfinałów rozwiązują Zadania. W tym etapie organizator przyjmuje 2 kryteria oceny - ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz łączny czas w jakim zadania zostaną rozwiązane. 


W dniach 25 - 29 listopada 2019r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w pierwszej edycji już Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2019. 

Do Finału konkursu, które odbyły się 5 grudnia 2019r., zakwalifikowało się 6 uczniów z klasy 2A:

Julia Omilianowicz kl. IIA

Aleksandra Lisowska kl. IIA

Adrian Dębski kl. IIA

Szymon Śliwowski kl. IIA

Michał Turek kl.IIA

Wojciech Syper kl. IIA

 

Koordynator projektu: Joanna Domuracka

 

  

 

 

Print Download