Oferta zajęć na Ferie zimowe: Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Aquapark Suwałki.
Miło jest nam poinformować, iż decyzją komisji oceniającej pomysły biznesowe w Konkursie "Biznesówki - ZaPARKuj swój biznes" I miejsce zdobył Miłosz Stojanowski prezentując swój pomysł biznesowy "100 filmowski" III miejsce zdobyły Gabriela Hołdyńska, Martyna Rutkowska i Aleksandra Paulakowska za pomysł biznesowy Wrotkarnia ,,Roll’n’Disco” Organizatorem konkursu BizneSÓWKI - ZaPARKuj swój BIZNES jest Miasto Suwałki oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. Patronatu honorowego udzieliła Młodzieżowa Rada Miasta Suwałk. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XX Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '22".
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
16 września 2021 r. jest Dniem Patrona. 16 września 1880 r. urodził się Alfred Lityński, patron naszej szkoły. Co roku, o tej porze odbywa się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowy czas w historii naszej szkoły - świętuje ona bowiem Jubileusz 30-lecia swojego istnienia, który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami. Ich inicjatorami, adresatami i uczestnikami jest społeczność III LO.

Kalendarium obchodów 30-lecia szkoły:

Projekty

• Pierwszym wydarzeniem, w którym bierze udział społeczność naszej szkoły jest koncert młodzieżowego zespołu "The Boars". W dniu 21 września 2021 r. o godz. 12.00 spotykamy się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wokalistą w zespole jest tegoroczny absolwent naszej szkoły Tomasz Kopecki.
  • Konkurs wzorowany na teleturnieju 1 z 10 "Czy znasz historię swojej szkoły?"
  • Wydanie tomiku wierszy uczniowskich "W oknach słowa"
  • „Marmurówka” – prasa szkolna na 30-lecie
  • Akcja dydaktyczna "Nasze WARTOŚCI"W 1995 roku, z inicjatywy dyrektora Ryszarda Żukowskiego, społeczność III LO zdecydowała w referendum o wartościach, które zostały symbolicznie przedstawione na Znaczku Szkoły – Dąb prześwietlony tęczą i sentencja: Tempus Nostrum Est.
  • "Poznajmy się - spotkania z absolwentami 3LO":

- 16 listopada 2021 r. klasy 1E, 2E, 3DPod i 3EGim spotkały się, w ramach działań otwartych związanych z Rokiem Jubileuszowym - 30-lecie III LO, z absolwentem naszej szkoły - Sebastianem  Kuczyńskim - muzykiem, organistą, artystą, absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Sebastian wprowadził społeczność szkoły w świat organów oraz muzyki organowej.

- 21 stycznia 2022 r. koncert naszego absolwenta Macieja Kwiatkowskiego - założyciela i lidera zespołu komediowego Kwiatkowski i Bank, z którym w 2018 roku zdobył laury na festiwalach i konkursach kabaretowych takich jak: Paka - 1 miejsce, Mulatka - 1 miejsce ( dwa razy) czy Lidzbarskie Wieczoru Humory i Satyry -Grand Prix. Zespół tworzy wspólnie muzyczno-komediowy spektakl. Maciej Kwiatkowski od 16 lat działa w światku kabaretowym, jest pisarzem opowiadań, słuchowisk radiowych, scenariuszy teatralnych, skeczy, piosenek a przy okazji nierzadko sam je wykonuje. Doceniany przez krytyków,  kreuje niszowy literacki i absurdalny świat. Historyk polskiego Kabaretu.

• Galerie Trzeciego - wspomnienia, pasje, relacje
  • Koncert na 1 czerwca pod hasłem "30x3, czyli 30 lat Trzeciego"
  • Podsumowanie Roku Jubileuszowego - 1 czerwca 2022 r. - uroczystość z udziałem zaproszonych gości

Działania otwarte