26 września, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na tegorocznej edycji gościliśmy z warsztatami dla klas oraz wykładem przyjaciela naszej szkoły, Amerykanina mieszkającego w Polsce, dyrektora szkoły King's School of English oraz wykładowcę na UWM w Olsztynie - Jeffa Taylora.
W dniu 7 września 2022 r. w klasie 3D została przeprowadzona przez Panią Grażynę Serafin z SODN-u niezwykle ciekawa lekcja z wychowawcą. Uczniowie klasy 3D mieli okazję poznać się na nowo.
Od 1 października do 9 grudnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do wzięcia udziału w VI edycji konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes", którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk. Celem Konkursu jest aktywizacja i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych mających siedziby na terenie Miasta Suwałki chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach. Zainteresowani konkursem uczniowie mogą zgłaszać się w szkole do Pani Joanny Domurackiej i Pani Krystyny Słowickiej.
W dniu 16 września 2022 r. obchodzimy Dzień Patrona III LO. - prof. Alfreda Lityńskiego - wybitnego polskiego uczonego, hydrobiologa i nauczyciela.
Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Aktualna rekrutacja umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2023/24. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum.

Kurs: "Introduction to Cybersecurity"  - bezpieczeństwo cybernetyczne.

Dzięki miliardom urządzeń online, co sekundę pojawiają się nowe zagrożenia. Dzisiejszy połączony świat sprawia, że wszyscy są bardziej podatni na ataki cybernetyczne. Bez względu na to, czy interesuje nas relatywny nowy świat bezpieczeństwa cybernetycznego jako profesjonalistę, czy po prostu  ochrona online i w mediach społecznościowych, ten kurs wprowadza w te zagadnienia. Bada on również trendy cybernetyczne i zagrożenia - wraz z szerszym tematem bezpieczeństwa cybernetycznego. Umożlwia zapoznanie się jak chronić swoją prywatność w sieci, jednocześnie zyskując dodatkowy wgląd w wyzwania, przed którymi stoją dziś firmy oraz instytucje rządowe i edukacyjne.

Zakres tematyczny kursu:

- globalne skutki zagrożeń cybernetycznych

- sposoby, w jakie sieci są podatne na ataki

- wpływ ataków cybernetycznych na przemysł

- podejście Cisco do wykrywania zagrożeń i obrony

- dlaczego cyberprzestępczość jest rosnącym zawodem

- dostępne możliwości uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa sieci

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka