Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XX Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '22".
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus + KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele będą brać udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany będzie przez najbliższe 2 lata we współpracy ze szkołami z Serbii,Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Produktem końcowym będzie gra komputerowa z wykorzystaniem zadań z fizyki, chemii, biologii, matematyki i geografii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
16 września 2021 r. jest Dniem Patrona. 16 września 1880 r. urodził się Alfred Lityński, patron naszej szkoły. Co roku, o tej porze odbywa się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

Kurs: "Introduction to Cybersecurity"  - bezpieczeństwo cybernetyczne.

Dzięki miliardom urządzeń online, co sekundę pojawiają się nowe zagrożenia. Dzisiejszy połączony świat sprawia, że wszyscy są bardziej podatni na ataki cybernetyczne. Bez względu na to, czy interesuje nas relatywny nowy świat bezpieczeństwa cybernetycznego jako profesjonalistę, czy po prostu  ochrona online i w mediach społecznościowych, ten kurs wprowadza w te zagadnienia. Bada on również trendy cybernetyczne i zagrożenia - wraz z szerszym tematem bezpieczeństwa cybernetycznego. Umożlwia zapoznanie się jak chronić swoją prywatność w sieci, jednocześnie zyskując dodatkowy wgląd w wyzwania, przed którymi stoją dziś firmy oraz instytucje rządowe i edukacyjne.

Zakres tematyczny kursu:

- globalne skutki zagrożeń cybernetycznych

- sposoby, w jakie sieci są podatne na ataki

- wpływ ataków cybernetycznych na przemysł

- podejście Cisco do wykrywania zagrożeń i obrony

- dlaczego cyberprzestępczość jest rosnącym zawodem

- dostępne możliwości uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa sieci

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka