Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.

EN

Kurs CPA: Programming Essentials in C++ jest przeznaczony dla wszystkich, którzy na przykładzie języka C++ chcą nauczyć się podstaw programowania.

Kurs swoją tematyką obejmuje wszystkie podstawowe zagadnienia związane z programowaniem w języku C++ oraz pojęcia i techniki używane w programowaniu obiektowym. Kurs rozpoczyna się od wprowadzenia uniwersalnych podstaw, bez odwoływania się do obiektowości, a następnie stopniowo rozszerza je o zagadnienia zaawansowane takie jak podejście zorientowane obiektowo.

Celem kursu jest:

- zapoznanie z uniwersalnymi pojęciami dotyczącymi programowania komputerów,

- przedstawienie składni, semantyki i podstawowych typów danych języka C++,

- omówienie zasad paradygmatu programowania obiektowego i jego implementacji w języku C++,

- przedstawienie sposobów rozwiązywania typowych problemów programistycznych z pomocą bibliotek standardowych języka C++.

Kurs CPA: Programming Essentials in C++ zapewnia kursantom pełne przygotowanie do międzynarodowego egzaminu certyfikacyjnego CPA – C++ Certified Associate Programmer Certification. Jest to profesjonalny proces certyfikacji, który mierzy umiejętności realizacji zadań związanych z podstawami programowania w języku C++, jak również znajomość fundamentalnych pojęć i technik stosowanych w programowaniu obiektowym.

Kurs składa się z ćwiczeń laboratoryjnych, quizów, egzaminów cząstkowych, egzaminu próbnego i egzaminu końcowego.

Kurs:

- wyjaśnia proces instalacji i użytkowania środowiska programistycznego.

- wprowadza podstawowe pojęcia związane z programowaniem, takie jak zmienne i operatory.

- omawia zaawansowane instrukcje sterujące i struktury danych.

- wprowadza zmienne wskaźnikowe, funkcje i temat dynamicznej alokacji pamięci.

- wyjaśnia sposoby dostępu do różnych typów danych.

- wprowadza podstawy programowania obiektowego.

- omawia temat dziedziczenia.

- rozważa zagadnienie wyjątków.

- omawia temat operatorów i typów wyliczeniowych.

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka