Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowy czas w historii naszej szkoły - świętuje ona bowiem Jubileusz 30-lecia swojego istnienia, który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami.
Miło jest nam poinformować, iż decyzją komisji oceniającej pomysły biznesowe w Konkursie "Biznesówki - ZaPARKuj swój biznes" I miejsce zdobył Miłosz Stojanowski prezentując swój pomysł biznesowy "100 filmowski" III miejsce zdobyły Gabriela Hołdyńska, Martyna Rutkowska i Aleksandra Paulakowska za pomysł biznesowy Wrotkarnia ,,Roll’n’Disco” Organizatorem konkursu BizneSÓWKI - ZaPARKuj swój BIZNES jest Miasto Suwałki oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. Patronatu honorowego udzieliła Młodzieżowa Rada Miasta Suwałk. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
W dniu 27 marca 2022 r. odbył się finał XX Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "Plamka '22". Uczestnicy wykonywali prace na temat: "Złota Polska Jesień". Lista finalistów "PLAMKA '22": I miejsce Julia Kruszyłowicz, II miejsce Nina Kuprewicz, III miejsce Hanna Modzelewska, IV miejsce Piotr Kacprzyk. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że Martyna Wasilewska i Igor Barmuta uzyskali jeden z najlepszych wyników w Polsce w procesie rekrutacyjnym do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tym samym 1 czerwca 2022 będą reprezentować społeczność III LO w Suwałkach na posiedzeniu XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!

EN

Kurs CPA: Programming Essentials in C++ jest przeznaczony dla wszystkich, którzy na przykładzie języka C++ chcą nauczyć się podstaw programowania.

Kurs swoją tematyką obejmuje wszystkie podstawowe zagadnienia związane z programowaniem w języku C++ oraz pojęcia i techniki używane w programowaniu obiektowym. Kurs rozpoczyna się od wprowadzenia uniwersalnych podstaw, bez odwoływania się do obiektowości, a następnie stopniowo rozszerza je o zagadnienia zaawansowane takie jak podejście zorientowane obiektowo.

Celem kursu jest:

- zapoznanie z uniwersalnymi pojęciami dotyczącymi programowania komputerów,

- przedstawienie składni, semantyki i podstawowych typów danych języka C++,

- omówienie zasad paradygmatu programowania obiektowego i jego implementacji w języku C++,

- przedstawienie sposobów rozwiązywania typowych problemów programistycznych z pomocą bibliotek standardowych języka C++.

Kurs CPA: Programming Essentials in C++ zapewnia kursantom pełne przygotowanie do międzynarodowego egzaminu certyfikacyjnego CPA – C++ Certified Associate Programmer Certification. Jest to profesjonalny proces certyfikacji, który mierzy umiejętności realizacji zadań związanych z podstawami programowania w języku C++, jak również znajomość fundamentalnych pojęć i technik stosowanych w programowaniu obiektowym.

Kurs składa się z ćwiczeń laboratoryjnych, quizów, egzaminów cząstkowych, egzaminu próbnego i egzaminu końcowego.

Kurs:

- wyjaśnia proces instalacji i użytkowania środowiska programistycznego.

- wprowadza podstawowe pojęcia związane z programowaniem, takie jak zmienne i operatory.

- omawia zaawansowane instrukcje sterujące i struktury danych.

- wprowadza zmienne wskaźnikowe, funkcje i temat dynamicznej alokacji pamięci.

- wyjaśnia sposoby dostępu do różnych typów danych.

- wprowadza podstawy programowania obiektowego.

- omawia temat dziedziczenia.

- rozważa zagadnienie wyjątków.

- omawia temat operatorów i typów wyliczeniowych.

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka