Turniej Anglojęzyczny dla Szkół Podstawowych "Prime Mary" '24

15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań. Turniej składał się z testu leksykalno-gramatycznego pisanego indywidualnie oraz zadań grupowych, takich jak zabawa językowa z QR kodami czy Kahoot dotyczący stereotypów. Kiedy uczniowie brali udział w konkurencjach, ich nauczyciele uczestniczyli w lekcji otwartej. Na zakończenie przedstawiona została prezentacja programów Erasmus realizowanych w szkole.

Poziom uczestników był bardzo wyrównany, a rywalizacja zacięta, o czym świadczy fakt, że pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zdobyły trzy osoby z tą samą ilością punktów. Sytuacja taka wcześniej nie miała miejsca w historii naszego konkursu. Bardzo dziękujemy gościom oraz naszym uczennicom i uczniom, którzy pomagali w organizacji.

Świetna atmosfera, dobra zabawa - III LO w Suwałkach.

Organizator: Zespół Języków Obcych IIILO