26 września, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na tegorocznej edycji gościliśmy z warsztatami dla klas oraz wykładem przyjaciela naszej szkoły, Amerykanina mieszkającego w Polsce, dyrektora szkoły King's School of English oraz wykładowcę na UWM w Olsztynie - Jeffa Taylora.
W dniu 7 września 2022 r. w klasie 3D została przeprowadzona przez Panią Grażynę Serafin z SODN-u niezwykle ciekawa lekcja z wychowawcą. Uczniowie klasy 3D mieli okazję poznać się na nowo.
Od 1 października do 9 grudnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do wzięcia udziału w VI edycji konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes", którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk. Celem Konkursu jest aktywizacja i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych mających siedziby na terenie Miasta Suwałki chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach. Zainteresowani konkursem uczniowie mogą zgłaszać się w szkole do Pani Joanny Domurackiej i Pani Krystyny Słowickiej.
W dniu 16 września 2022 r. obchodzimy Dzień Patrona III LO. - prof. Alfreda Lityńskiego - wybitnego polskiego uczonego, hydrobiologa i nauczyciela.
Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Aktualna rekrutacja umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2023/24. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum.

• Projekt “Cities” (prezentacje - duże aglomeracje miejskie krajów anglojęzycznych - CLIL - w ramach informatyki dwujęzycznej) - 2016
  • Projekt “The states of the United States” (prezentacje - obecne klasy IIb pod i II c pod w ramach angielskiego - część projektu wymagała konsultacji z ludźmi mieszkającymi na co dzień w stanach, np poprzez fb lub skype; CLIL - projekt wymagał użycia narzędzi multimedialnych i technologii cyfrowych) – 2019/2020
  • Projekt międzyprzedmiototowy - Język angielski - geografia pt. “Spotlight on UK” i “Spotlight on Australia and New Zealand” - 2015, 2017
  • Projekt "Major World Religions" (tworzenie plakatów o religiach na świecie i prezentacje) -2020
  • Projekt “My Guilty Pleasure” prezentacja ulubionych przepisów w postaci filmów i plakatów/ulotek) – 2021
  • Projekt “Clouds and Precipitation” (przygotowanie opisu oraz tworzenie i prezentacja plakatów nt. chmur i opadów) - 2021.
  • Projekt ‘Unusual sports’ (filmiki, prezentacje, plakaty) - 2016
  • Projekt ‘The Cultural Circles’ - klasy dwujęzyczne, geografia (prezentacje, relacje, dyskusja) - 2017, 2020
  • Projekt „Where do Earth’s water supplies come from?”, geografia (prezentacje, plakaty) - 2018
  • Projekt „Types of Clouds” – geografia - 2018