Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Czy w lesie są piętra? Co to jest Leptodora? Gdzie pijawka ma głowę? Jak określić wiek sosny lub świerku? Uczniowie klas II B i III B już wiedzą. Na te pytania i wiele innych z zakresu biologii poznali odpowiedź uczestnicząc dnia 19 września 2017 w zajęciach laboratoryjno – terenowych z biologii w Ośrodku Edukacji Środowiskowej w Wigierskim Parku Narodowym nad Zatoką Słupiańską pod opieką pani Barbary Okrój i pani Magdaleny Makarewicz.
12 września 2017r na Marmurówce III LO podziwialiśmy dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
26 września 2017r. w całej szkole zagościły języki europejskie. Można było poczytać Puszkina w oryginale, spróbować lasagne, ser feta posłuchać despacito i oddać hołd Cezarowi. Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Europejski, w którym wzięło udział 9 klas oraz reprezentacja nauczycieli. Były prezentacje, filmy promujące państwa europejskie oraz ich obyczaje i tradycje, konkursy na powiedzenia, Kahoot wiedzy o językach europejskich czy najgłośniejsze powitanie w języku obcym.
Tegoroczne Zaduszki Muzyczne poświęcone są artystom, którzy odeszli w roku 2016: George Michael, Chris Cornell, David Bowie, Leonard Cohen, Lemmy Kilmister ( Motorhead). Osoby chętne do wiżeica udziału wybierają 2 utwory ww. artystów i wypełniają formularz zgłoszeniowy do 27 października 2017r. Wszelkich dodatkowych informacji udzielają organizatorzy koncertu Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału. Klasy IIB i ID oraz nauczyciele prowadzący: Magdalena Makarewicz i Marcin Hościłowicz

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Centralna Komisja Egzaminacyjna została powołana z dniem 1 stycznia 1999 r. przez Sejm RP na mocy ustawy z dnia 25 lipca 1998 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty (Dz.U. nr 117 poz.759).

Harmonogram egzaminów

Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2016/2017

Komunikat o przyborach

Komunikat o egzaminie z informatyki