Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Czy w lesie są piętra? Co to jest Leptodora? Gdzie pijawka ma głowę? Jak określić wiek sosny lub świerku? Uczniowie klas II B i III B już wiedzą. Na te pytania i wiele innych z zakresu biologii poznali odpowiedź uczestnicząc dnia 19 września 2017 w zajęciach laboratoryjno – terenowych z biologii w Ośrodku Edukacji Środowiskowej w Wigierskim Parku Narodowym nad Zatoką Słupiańską pod opieką pani Barbary Okrój i pani Magdaleny Makarewicz.
12 września 2017r na Marmurówce III LO podziwialiśmy dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
26 września 2017r. w całej szkole zagościły języki europejskie. Można było poczytać Puszkina w oryginale, spróbować lasagne, ser feta posłuchać despacito i oddać hołd Cezarowi. Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Europejski, w którym wzięło udział 9 klas oraz reprezentacja nauczycieli. Były prezentacje, filmy promujące państwa europejskie oraz ich obyczaje i tradycje, konkursy na powiedzenia, Kahoot wiedzy o językach europejskich czy najgłośniejsze powitanie w języku obcym.

Dnia 02.11.2015 i  03.11.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk  Szkół  Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

• Nasze dziewczęta w składzie:
    Szymelewicz Aleksandra – klasa I B,
    Cypielewska Natalia – klasa III E,
    Rytwińska Magdalena – klasa II F,
    Nowosadko Aleksandra – klasa III E
    zajęły III miejsce na 8 (było na 7) startujących szkół.
    Chłopcy w składzie:
    Zyborowicz Bartłomiej – klasa II B,
    Liszewski Rafał – klasa I A,
    Olender Mariusz – klasa I F,
    Gałażyn Marcin – klasa II F

zajęli V miejsce na 9 startujących szkół.

Opiekunami młodzieży były: Katarzyna Bissak, Hanna Danielewicz

• W dniach 4 i 5 listopada 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:

Tomaszewska Angelika III E

Naumowicz Agata III C

Chołodowska Monika III B

Kozłowska Ewelina III E

Tarasiewicz Joanna III E

Dziewczęta zajęły II miejsce

Reprezentacja chłopców:
Podziewski Dominik III A

Podziewski Tymoteusz III B

Zyborowicz Bartłomiej I B

Chłopcy zajęli IV miejsce

Obie drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbędą się w Suchowoli 20.11.2014 r.

• Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 22 i 23.10.2013 r.

W dniach 22 i 23 października 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:
Tomaszewska Angelika IIE
Jaśkiewicz Aleksandra IIID
Kozłowska Ewelina IIE
Naumowicz Agata IIC

Dziewczęta zajęły II miejsce

Reprezentacja chłopców:
Podziewski Dominik IIA
Podziewski Tymoteusz IIB
Poświatowski Bartosz IF
Morusiewicz Paweł IC

Chłopcy zajęli III miejsce

Obie drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbędą się w Suchowoli 21.11.2013 r.

• Finał Mistrzostw woj. podlaskiego w tenisie stołowym dziewcząt

13 grudnia 2012r. w Suchowoli odbył się Finał Mistrzostw woj. podlaskiego w tenisie stołowym dziewcząt.

Nasze dziewczęta w składzie:

Ewelina Karczewska – IIIF
Aleksandra Barszczewska – IIIC
Aleksandra Jaśkiewicz – IID
Magdalena Gałażewska – IID
Ewelina Kozłowska – IE

powtórzyły ubiegłoroczny sukces zajmując w Finale IV miejsce (na ośmiu finalistów).

• Półfinały Mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym

29 października 2012r. odbyły się Półfinały Mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt i chłopców wywalczyły awans do finału, zajmując II miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:
1. Ewelina Karczewska 3f
2. Aleksandra Barszczewska 3c
3. Aleksandra Jaśkiewicz 2d
4. Magdalena Gałażewska 2d
5. Ewelina Kozłowska 1e

Chłopcy zajęli IV miejsce.

Skład drużyny chłopców:
1. Kondrad Tomkiewicz 3b
2. Krzysztof Gruza 3a
3. Artur Kuźmicki 3c
4. Dominik Podziewski 1a

Finał odbędzie się 13 grudnia 2012r. w Suchowoli.

• Mistrzostwa Suwałk szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym

19 października 2012r. w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce na 6 startujących szkół.

Oto składy drużyn:
1.Ewelina Karczewska 3f