Natalia Polko i Jakub Amelian zostali posłami XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo, jako jeden z najlepszych zespołów w kraju, uczestniczyli w dniach 12-13 maja w posiedzeniu Komisji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Sulejówku . Pod opieką Pana Konrada Wiśniewskiego, brali czynny udział w tworzeniu tegorocznej uchwały związanej z upowszechnianiem wiedzy o parlamentaryzmie II Rzeczypospolitej. Niezwykle cenne okazało się także szkolenie z zakresu komunikacji międzyludzkiej. Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędą się 31 maja i 1 czerwca w budynku parlamentu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Miło jest nam poinformować, że 21 marca 2018 r. podpisaliśmy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie porozumienie o współpracy. Dzięki temu będziemy gościć w naszej szkole naukowców z Uniwersytetu, a młodzież III LO będzie uczestniczyć w zajęciach akademickich.
Serdecznie gratulujemy stypendystom Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Aż 19 uczniów III LO zostało nagrodzonych. Jest to największa ilość utalentowanej młodzieży spośród suwalskich szkół!
W dniu 9 marca 2018r. przeprowadziliśmy kolejny raz konkurs anglojęzyczny dla gimnazjalistow "GYM JIM".
Festiwal Talentów Młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego „Prezentacje 2018” odbył się już po raz dwudziesty. W tym roku utrzymany w klimacie lat dwudziestych. Talenty licealistów podziwiał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą".
Zajęcia dydaktyczne z chemii dla uczniów gimnazjów „Z chemią przez świat” rozpoczynają się już 15 lutego 2018r.! Zajęcia organizowane są przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach i finansowane przez Urząd Miejski w Suwałkach w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”.

Kurs CPA: Programming Essentials in C++ jest przeznaczony dla wszystkich, którzy na przykładzie języka C++ chcą nauczyć się podstaw programowania.

Kurs swoją tematyką obejmuje wszystkie podstawowe zagadnienia związane z programowaniem w języku C++ oraz pojęcia i techniki używane w programowaniu obiektowym. Kurs rozpoczyna się od wprowadzenia uniwersalnych podstaw, bez odwoływania się do obiektowości, a następnie stopniowo rozszerza je o zagadnienia zaawansowane takie jak podejście zorientowane obiektowo.

Celem kursu jest:

- zapoznanie z uniwersalnymi pojęciami dotyczącymi programowania komputerów,

- przedstawienie składni, semantyki i podstawowych typów danych języka C++,

- omówienie zasad paradygmatu programowania obiektowego i jego implementacji w języku C++,

- przedstawienie sposobów rozwiązywania typowych problemów programistycznych z pomocą bibliotek standardowych języka C++.

Kurs CPA: Programming Essentials in C++ zapewnia kursantom pełne przygotowanie do międzynarodowego egzaminu certyfikacyjnego CPA – C++ Certified Associate Programmer Certification. Jest to profesjonalny proces certyfikacji, który mierzy umiejętności realizacji zadań związanych z podstawami programowania w języku C++, jak również znajomość fundamentalnych pojęć i technik stosowanych w programowaniu obiektowym.

Kurs składa się z ćwiczeń laboratoryjnych, quizów, egzaminów cząstkowych, egzaminu próbnego i egzaminu końcowego.

Kurs:

- wyjaśnia proces instalacji i użytkowania środowiska programistycznego.

- wprowadza podstawowe pojęcia związane z programowaniem, takie jak zmienne i operatory.

- omawia zaawansowane instrukcje sterujące i struktury danych.

- wprowadza zmienne wskaźnikowe, funkcje i temat dynamicznej alokacji pamięci.

- wyjaśnia sposoby dostępu do różnych typów danych.

- wprowadza podstawy programowania obiektowego.

- omawia temat dziedziczenia.

- rozważa zagadnienie wyjątków.

- omawia temat operatorów i typów wyliczeniowych.

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka