Zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych w dniach 11 – 12 grudnia 2018 r. w godzinach 9.00 – 14.00 na "Dni Otwarte III LO". Przygotowaliśmy opowieść o naszej szkole, ofertę przedmiotów w zakresie rozszerzonym oraz doradztwo zawodowe. Serdecznie zapraszamy młodzież z wychowawcami. Prosimy o poinformowanie nas telefoniczne o terminie przyjścia. Telefon sekretariatu szkoły: 87 566 66 07 lub 87 566 34 98.
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
W poszukiwaniu wpływów meksykańskiej malarki, Fridy Kahlo, na współczesną kulturę i sztukę, klasa IIID i IID odwiedziły wystawę w Suwalskim Ośrodku Kultury "Frida Kahlo - Przenikanie". Opiekun młodzieży: Justyna Oberman
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
16 października rozpoczęła się realizacja Projektu IPN "Łączka i inne miejsca poszukiwań". W projekcie biorą udział: Julia Lewoc 1e, Izabela Walicka i Natalia Romaś z 1f, Maria Mazurkiewicz 1c, Izabela Borkowska 2a, Wiktoria Wiśniewska 2e. Projekt poświęcony jest poszukiwaniom nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych. Uczestnicy poznają rolę poszczególnych dziedzin nauki (m.in. archeologia, antropologia, genetyka) w programie poszukiwań i identyfikacji, poprzez losy jednostek zdobędą wiedzę o historii najnowszej, będą się uczyć poszanowania dla życia ludzkiego oraz odpowiedzialności za swoje czyny i decyzje. Finał będzie okazją do zaprezentowania swoich refleksji w postaci krótkich etiud filmowych, których tematyka będzie nawiązywała do projektu.
Zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji Konkursu Grafiki Komputerowej "Plamka '19". ETAP PIERWSZY polega na dostarczeniu lub przesłaniu przez uczestnika do dnia 11 marca 2019 r. pracy na temat: - " Wśród gwiazd". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”

W Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach rozpoczęła swoją działalność Lokalna Akademia Sieciowa firmy Cisco. Akademia będzie realizowała swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).

W ramach akademii uczniowie naszej szkoły będą mogli bezpłatnie przystąpić do kursu IT Essentials. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem , które przygotowuje do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Certyfikaty CISCO są poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych.

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Kurs IT Essentials jest podstawowym kursem w ofercie programu Cisco Networking Academy.

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych. Jest wprowadzeniem do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, które zainteresowane są rozwijaniem swojej wiedzy informatycznej. Pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych, które umożliwiają zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych.

Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e-learning oraz symulatory.

Zapisy do lokalnej Akademii CISCO

1. Aby zapisać się na kurs należy skontaktować się z instruktorem akademii w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach.
Instruktor Akademii Cisco: Joanna Domuracka
2. Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA uzyskanie tymczasowego loginu i hasła
3. Zalogowanie się na stronie akademii: http://netacad.com
4. Podczas pierwszego logowania w internetowym systemie Akademii Cisco należy uzupełnić swoje dane osobowe
5. Ustalenie własnej stałej nazwy logowania i hasła

Warunki otrzymania certyfikatu Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software

- zdanie egzaminu końcowego Final
- egzamin obejmuje materiał z rozdziałów 1-10
- wymagany próg punktowy - 80%
- obowiązkowa ankieta (Feedback) - nieoceniana

Po zaliczeniu egzaminów uczniowie uzyskują certyfikat ukończenia kursu, który pozwala zdawać egzamin CompTIA A+.

Program kursu IT Essentials: PC Hardware and Software

Warunki i procedury bezpiecznej pracy oraz wykorzystywane narzędzia
Komponenty komputera typu desktop
Konserwacja komputera