Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach Komunikat Dyrektora ZSnr1 w Suwałkach
Uroczyste wręczenie świadectw dojrzałości dla abiturientów odbędzie się 3 lipca 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali gimnastycznej szkoły. Zapraszamy!
To był bardzo pracowity, ale również bardzo udany rok... a teraz 72 dni wakacji!
Uczniowie klasy IIA ukończyli kurs Programming Essentials C++ w ramach Lokalnej Akademii CISCO i otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.Instruktor Akademii: Joanna Domuracka. Gratulujemy!
PM Remaster- II nagroda (5 000 zł) w konkursie "Biznesówki 2018". Opiekunem młodzieży była Pani Beata Szczecina. GRATULUJEMY!!!!!!!
Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin. Aleksandra Rybacka mistrzynią Europy!!!!! Złoty medal w kumite do 55 kilogramów wywalczyła Aleksandra Rybacka, zawodniczka Suwalskiego Klub Karate Kyokushin, podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin, które odbyły się we Wrocławiu. Aleksandra wygrała trzy pojedynki, pokonując po kolei Litwinkę, Bułgarkę i w finale Chorwatkę.
Festiwal Talentów Młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego „Prezentacje 2018” odbył się już po raz dwudziesty. W tym roku utrzymany w klimacie lat dwudziestych. Talenty licealistów podziwiał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.
Serdecznie gratulujemy stypendystom Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Aż 19 uczniów III LO zostało nagrodzonych. Jest to największa ilość utalentowanej młodzieży spośród suwalskich szkół!
Natalia Polko i Jakub Amelian zostali posłami XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo, jako jeden z najlepszych zespołów w kraju, uczestniczyli w dniach 12-13 maja w posiedzeniu Komisji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Sulejówku . Pod opieką Pana Konrada Wiśniewskiego, brali czynny udział w tworzeniu tegorocznej uchwały związanej z upowszechnianiem wiedzy o parlamentaryzmie II Rzeczypospolitej. Niezwykle cenne okazało się także szkolenie z zakresu komunikacji międzyludzkiej. Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędą się 31 maja i 1 czerwca w budynku parlamentu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Na podstawie art. 154 ust 4 pkt. 1 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59, 949 i 2203) Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach podaje do publicznej wiadomości następujące informacje:

Ustala się, że drugim językiem nauczania w oddziałach dwujęzycznych w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach jest język angielski.

Obowiązkowe zajęcia edukacyjne, z których oceny wymienione na świadectwie ukończenia będą brane pod uwagę  w procesie rekrutacji do wszystkich oddziałów, będą następujące:

- Język polski

- Matematyka

- Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: język angielski, drugi język obcy, fizyka, biologia, chemia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, informatyka.

- Jeden przedmiot najwyższą oceną spośród: język angielski, drugi język obcy, fizyka, biologia, chemia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, informatyka.

Dyrektor Zespołu szkół nr 1 w Suwałkach informuje, że sprawdzian kompetencji językowych do oddziałów dwujęzycznych odbędzie się 28 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali gimnastycznej (część pisemna). Od godzinny 10.00 będzie odbywać się część ustna wg odrębnego harmonogramu.

Print Download