Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Mobilność uczniów w Grecji w ramach akredytacji projektu Erasmus+. Organizator: Marcin Hościłowicz
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.

 

Adrian Dębski - absolwent naszej szkoły, wielokrotny medalista i aktualny wicemistrz Europy w speedcubing (układanie kostki Rubika na czas, w tym z zawiązanymi oczami). Adrian obecnie studiuje w Wielkiej Brytanii, na walijskim Aberystwyth University, na kierunku Computer Science and Artificial Intelligence. Adrian jest inicjatorem, organizatorem i trenerem umiejętności algorytmicznych.

 

 

prof. Bogumił Kamiński - Kierownik Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji. Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Ekonomia i Finanse w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

bogumilkaminski.pl

 

Artysta kabaretowy. Początkowo występował jako solista (2008), by w 2009 r. spróbować swoich sił jako lider kabaretu. Założył Kabaret 7 minut Po. Pierwszy oficjalny występ kabaretu miał miejsce podczas eliminacji do 25. Festiwalu PAKA, w lutym 2009 r. W tym samym roku otrzymał Grand Prix i powtórzył sukces w roku następnym. W skład zespołu wchodzili również Marek Stawarz, Adam Wacławiak, Magdalena Ślósarz (skrzypaczka), Michał Wiewióra (gitarzysta). Zespół określał siebie jako kabaret literacko-artystyczny. Związany z krakowskim Podgórzem – organizował wraz z kolegami Podgórski Festiwal Kabaretu „Podgórek”.

W 2018 r. po rozpadzie Kabaretu 7 minut Po stworzył nowy zespół – kabaret Kwiatkowski i Bank, który odwołuje się do szlachetnej tradycji piosenki kabaretowej, okraszonej konferansjerką, ale pokazaną w nowoczesny, bardziej przystępny sposób. (Źródło:https://bibliotekapiosenki.pl/)

Galeria: Maciej Kwiatkowski

 

Sebastian Kuczyński ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia licencjackie na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2019), uzyskując tytuł licencjata w zakresie gry na organach. Podczas studiów ukończył także studium pedagogiczne. Ukończył studia magisterskie na macierzystej uczelni na kierunkach: instrumentalistyka oraz muzyka kościelna. Jest także słuchaczem podyplomowych studiów ,,Menedżer muzyki”, prowadzonych na UMFC. Studiował także w Hochschule für Musik und Theater w ramach międzynarodowego programu wymiany studentów Erasmus+.

Za wyniki w edukacji, działalność i osiągnięcia artystyczne przyznano mu liczne nagrody; m. in. Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego (2015 r.), dwukrotnie stypendium Fundacji Art-SOS Alicji Roszkowskiej (2016, 2017) oraz dwukrotnie stypendium przyznawane przez Komitet Pomocy Dzieciom Polskim w Montrealu (2018, 2019).

Muzyk uczestniczył w licznych konkursach, w których m. in. pierwsze nagrody zdobył podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Olsztynie (2015 r.), czy też IX Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Krasnobrodzie (2016).

Galeria: Sebastian Kuczyński 

Wojciech Pająk - Ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim (geografia regionalna i turystyka). Świadczy usługi marketingu, doradztwa IT, kreacji, szkoleń i tworzenia gier. Radny Urzędu Miejskiego w Suwałkach. 

 

 

Podkategorie

Karina Sosnowska - malarka, konserwatorka sztuki, scenografka. Urodzona w 1982 roku absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, specjalizacja Malarstwo z aneksem z Rysunku w Pracowni Rysunku prof. Zofii Glazer na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie. Absolwentka Studium Pedagogicznego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz podyplomowych studiów na kierunku Scenografia na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie oraz na Universidad de Complutense (Madryt, Hiszpania). Od 2007 r. pracuje jako czynny konserwator dzieł sztuki, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Łowiczu, Suwałkach, Guimerais (Portugalia), Bereżanach (Ukraina), Dongoli (Sudan), Tolmeitcie (Libia). W latach 2011-2012 twórczyni scenografii teatralnych i filmowych (Warszawa, Świnoujście, Suwałki). Uczestniczka dziewięciu wystaw zbiorowych w latach 2001-2017 (Warszawa, Suwałki, Litwa) oraz indywidualnych w Częstochowie i Suwałkach (2015-2016). Stypendystka Prezydenta Miasta Suwałki (2017).