Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach III Liceum Ogólnokształcącym im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w I Turnieju Anglojęzycznym „Gym Jim”, który odbędzie się 27 lutego 2015 r. w siedzibie III Liceum Ogólnokształcącego im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach przy ul. T. Noniewicza 83, o godz. 9.00.

W czasie, kiedy  młodzież będzie rywalizowała w turnieju, organizatorzy konkursu zapraszają opiekunów na warsztaty pana Marcina Hościłowicza – doradcy metodycznego SODN nt. Wykorzystywanie narzędzi technik komputerowych w nauczaniu.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na nasz adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres szkoły: Zespół Szkół nr 1, ul. T. Noniewicza 83, 16-400 Suwałki do dnia 23 stycznia 2015 r.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia w załączeniu.

regulamin.pdf