Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.

Wyjście na film Juliusza Machulskiego pt. "Szwadron - listopad 2013 r.

14 listopada 2013 r. wszystkie klasy pierwsze obejrzały w kinie Lumiere film Juliusza Machulskiego pt. Szwadron.
Wyjście do kina, zaplanowane w harmonogramie innowacji Powstanie styczniowe. Pamiętamy po 150. latach pozwoliło również uczniom klas pierwszych zapoznać się z wizją powstania widzianego oczami różnych bohaterów filmu.

Charakterystyka bohatera filmu „Szwadron” w reżyserii Juliusza Machulskiego.
Baron Jeremin jest jednym z dragonów tłumiących powstanie styczniowe. Ma około 20 lat i pochodzi z rosyjskiej rodziny szlacheckiej.
Do wojska wstąpił, aby zaimponować damie poznanej w Petersburgu. Powstanie w Polsce jest dla niego doskonałą okazją do zdobycia uznania i chwały oraz serca ukochanej. Początkowo przypuszcza, że tłumienie powstania to swoistego rodzaju manewry nie mające nic wspólnego z regularną walką, ale szybko przekonuje się o swojej pomyłce. Wydarzenia, w których uczestniczy zmieniają całkowicie jego punkt widzenia, dochodzi on do wniosku, że powstańcy nie giną bez powodu lecz walczą o ideę niepodległości. Wracając już jako zwycięzca z orderem na mundurze czuje się wewnętrznie pokonany, wie że zabijanie ludzi heroicznie walczących o wolność swojej ojczyzny nie jest żadnym powodem do chwały.
W moim przekonaniu baron Jeremin jest jak najbardziej postacią pozytywną. Na jego przykładzie idealnie widać, że ceniono Polaków za heroiczną walkę, nawet w obliczu nieuniknionej klęski.

Szymon Romanowski Ia