Projekt "CLICK AND CLIL"

Sprawozdanie z wyjazdu na Maltę

W dniach od 30.09.2019 do 11.10.2019 uczestniczyłam w kursie językowym Fluency and Language Development for Educational Staff w Executive Training Institute na Malcie. Podczas 42 godzinnego kursu uczyłam się języka na poziomie podstawowym, na którym poszerzałam słownictwo oraz przyswajałam nowe konstrukcje gramatyczne. Początkowo zajęcia odbywały się w grupie czteroosobowej. W drugim tygodniu dołączyła Mira z Finlandii. Zajęcia były prowadzone intersująco i ciekawie. Nacisk położony był na konwersację, poprawną wymowę, akcent. Korzystaliśmy z następujących materiałów internetowych: clilstore.multidict.net, www.etimalta.com/eti-e-learning, learnenglisz.britishcouncil.org/basic-vocabulary.

Szkoła zorganizowała trzy wycieczki: do Valletty, Mediny i na wyspę Gozo. Podczas wycieczek nie tylko podziwiałam piękną Wyspę i jej historię, ale także przewodnik mówiący w języku angielskim motywował mnie do jeszcze szybszego rozumienia języka. Podczas zwiedzania Malty w czasie wolnym wykorzystywałam nabyte umiejętności w praktyce (zamawianie dań, pytania o drogę), co jeszcze bardziej utrwalało moją znajomość języka (była to nauka poprzez zabawę).

Wyjazd był udany i inspirujący. Pozwolił na przełamanie bariery językowej, nabrałam pewności siebie w komunikowaniu się w języku angielskim. Zmotywował mnie do dalszej nauki, co pozwoli mi na czytanie publikacji i materiałów naukowych z chemii w języku angielskim, a to przełoży się na ciekawsze prowadzenie lekcji.

 

Magdalena Gaińska - nauczyciel chemii

 

 

 Naukę czas zacząć!

 

   Konwersacje aż bolą ręce!

 

 

Basiu, what is it?

 

 

 A po lekcjach bawimy się tak!

 

 Płyniemy na Gozo.

 

 

 Specjalnie dla nas otworzyli wszystkie kościoły i muzea w Valletta na Note Blanca.

 

 

 Kocie stołówki na Malcie.

 

 

  Jest nas więcej!

 

 

 Smutek, że trzeba wracać.

 

 

  

Ale było super!