Projekt: "Łączka i inne miejsca poszukiwań"

Rozpoczynamy przygodę z historią w projekcie 'Łączka i inne miejsca poszukiwań'. Wspólnie z białostockim oddziałem IPN, Biurem Poszukiwań i Identyfikacji nasze uczennice Wiktoria Banaszewska, Anna Hurec, Gabriela Dorochowicz, Milena Skorupska, Wiktoria Szeraszewicz i Rozalia Zawadzka (3d) dowiedziały się dziś na czym polega praca archiwisty, co to jest kwerenda archiwalna i co kryją archiwa IPN. To pierwsze spotkanie projektowe, następne, z antropologami już w styczniu! Czekamy z niecierpliwością!

Dziś drugie spotkanie w projekcie "Łączka i inne miejsca poszukiwań'". Rozmawialiśmy o pracy archeologicznej, sposobach poszukiwań i identyfikacji ofiar reżimów totalitarnych (Michał Nowak z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN w Warszawie). O roli antropologia i genetyka sądowego w procesie identyfikacji ofiar, a także o przywracaniu tożsamości opowiadała antropolog Angelika Słodka (IPN Białystok). W zajęciach uczestniczyły uczennice z 3d: Wiktoria Banaszewska, Anna Hurec, Gabriela Dorochowicz, Wiktoria Szeraszewicz i Rozalia Zawadzka.

Trzecie spotkanie w projekcie 'Łączka i inne miejsca poszukiwań'. III LO reprezentowały Wiktoria Banaszewska, Anna Hurec, Gabriela Dorochowicz, Wiktoria Szeraszewicz i Milena Skorupska. Trochę na temat mediów społecznościowych, więcej o przygotowaniu dobrego filmu, różnicach między filmem dokumentalnym, fabularnym i 'do Internetu', pionowym i poziomym. Co zawiera film oprócz obrazu, muzyki, dźwięku, koncepcji, przekazu i treści?  To wszystko by jak najbardziej profesjonalnie przygotować etiudę filmową na zakończenie projektu.

Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

Print Download