Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XX Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '22".
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus + KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele będą brać udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany będzie przez najbliższe 2 lata we współpracy ze szkołami z Serbii,Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Produktem końcowym będzie gra komputerowa z wykorzystaniem zadań z fizyki, chemii, biologii, matematyki i geografii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
16 września 2021 r. jest Dniem Patrona. 16 września 1880 r. urodził się Alfred Lityński, patron naszej szkoły. Co roku, o tej porze odbywa się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

Konkurs fotograficzny "Suwalszczyzna okiem obiektywu"

XX Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '22"

Galeria Aleksandry Kamińskiej

Galeria Joanny Jabłońskiej

Koło fotografii i grafiki komputerowej działające w naszej szkole skupia uczniów, którzy pasjonują się fotografią oraz przetwarzaniem jej za pomocą technik komputerowych. Uczniowie zapoznają się z podstawami komputerowej obróbki obrazu oraz dostępnymi programami komputerowymi przeznaczonymi do obróbki zdjęć, które wykorzystują w praktyce. Zajmują się usuwaniem takich błędów jak: złe kadrowanie, ostrość czy zanieczyszczenie obrazu. Uczą się dostosowywać rozmiar zdjęć, poddawać je kompresji  w celu umieszczenia na stronie internetowej. Uczniowie na zajęciach zajmują się fotografią portretową i plenerową. Poznają budowę i funkcje aparatu cyfrowego oraz wpływ elementów budowy na tworzenie obrazu. Efekty pracy uczniów można  zobaczyć na wystawach szkolnych jak również w sieci Internet.

Zajęcia te wykraczają poza typowy szkolny szablon oraz rozwijają zainteresowania kulturą i pięknem własnego regionu. Uczniowie rozwijają inwencję, wyobraźnię i wrażliwość poprzez własną aktywność twórczą. Zajęcia rozwijają również pozytywny obraz samego siebie poprzez wyrażanie własnej kreatywności.

Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka