Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Ordynacja wyborcza Wybory cząstkowe Protokół z wyborów końcowych
Sprawozdanie z wyborów cząstkowych w ramach
realizacji projektu NADANIE IMIENIA SZKOLE
w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach.

10.12.2010 zakończono procedurę wyłaniania propozycji patrona przez trzy gremia szkolne:
- uczniów
/zgłoszono14 kandydatur, spośród których trójki z samorządów klasowych w liczbie 54 uczniów głosowały na ks. K. Hamerszmita- 5 uczniów, Cz. Niemena – 3 uczniów, M. Geniusza -3 uczniów, J. Wierzbickiego – 1 uczeń, Jana III Sobieskiego - 3 uczniów, Jana Pawła II – 1 uczeń, ks. J. Popiełuszko – 4 uczniów, E. Szczepanika – 22 uczniów, T. Noniewicza - 5 uczniów , A. Lityńskiego – 4 uczniów, I. Sendlerową, Cz. Miłosza, R. Kaczorowskiego – 0 uczniów/

- rodziców
/zgłoszono 3 kandydatury E. Szczepanik, Cz. Miłosz, ks. K. Hamerszmit , spośród których Rada Rodziców jednogłośnie wybrała E. Szczepanika/

- nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły
/zgłoszono 5 kandydatur: M. Geniusz, K. Kulwieć, A. Lityński, „zasłużeni dla Suwalszczyzny”, E. Szczepanik – spośród których, w głosowaniu tajnym, Alfred Lityński uzyskał 21 głosów, E. Szczepanik – 20 głosów, „Zasłużeni dla Suwalszczyzny” – 6 głosów/.

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie procedury wyłaniania kandydatur przez poszczególne gremia:
p. Joanna Domuracka – opiekun Samorządu Uczniowskiego
p. Jolanta Kochańska – przewodnicząca zarządu Rady Rodziców
p. Danuta Worobiczuk – przedstawiciel zespołu do projektu NADANIE IMIENIA SZKOLE

przekazały koordynatorowi projektu „Protokoły z wyborów propozycji na patrona szkoły” wraz ze zgromadzoną dokumentacją.

Po analizie dokumentacji stwierdzam, że wyłanianie kandydatów odbyło się zgodnie z obowiązującą procedurą, co upoważnia do ogłoszenia, że:

W przeprowadzonych wyborach cząstkowych kandydatami na Patrona III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach zostali:
Uczniów – premier, prof. Edward Szczepanik
Rodziców – premier, prof. Edward Szczepanik
Nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły – prof. Alfred Lityński

PATRON SZKOŁY zostanie wyłoniony w ogólnoszkolnych wyborach, które odbędą się 20.01.2011r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach.

Koordynator projektu
Elżbieta Zienda-Żywiczyńska