Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak
Ordynacja wyborcza Wybory cząstkowe Protokół z wyborów końcowych
Sprawozdanie z wyborów cząstkowych w ramach
realizacji projektu NADANIE IMIENIA SZKOLE 
w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach.10.12.2010 zakończono procedurę wyłaniania propozycji patrona przez trzy gremia szkolne:
- uczniów
/zgłoszono14 kandydatur, spośród których trójki z samorządów klasowych w liczbie 54 uczniów głosowały na ks. K. Hamerszmita- 5 uczniów, Cz. Niemena – 3 uczniów, M. Geniusza -3 uczniów, J. Wierzbickiego – 1 uczeń, Jana III Sobieskiego - 3 uczniów, Jana Pawła II – 1 uczeń, ks. J. Popiełuszko – 4 uczniów, E. Szczepanika – 22 uczniów, T. Noniewicza - 5 uczniów , A. Lityńskiego – 4 uczniów, I. Sendlerową, Cz. Miłosza, R. Kaczorowskiego – 0 uczniów/

- rodziców
/zgłoszono 3 kandydatury E. Szczepanik, Cz. Miłosz, ks. K. Hamerszmit , spośród których Rada Rodziców jednogłośnie wybrała E. Szczepanika/

- nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły
/zgłoszono 5 kandydatur: M. Geniusz, K. Kulwieć, A. Lityński, „zasłużeni dla Suwalszczyzny”, E. Szczepanik – spośród których, w głosowaniu tajnym, Alfred Lityński uzyskał 21 głosów, E. Szczepanik – 20 głosów, „Zasłużeni dla Suwalszczyzny” – 6 głosów/.

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie procedury wyłaniania kandydatur przez poszczególne gremia:
p. Joanna Domuracka – opiekun Samorządu Uczniowskiego
p. Jolanta Kochańska – przewodnicząca zarządu Rady Rodziców
p. Danuta Worobiczuk – przedstawiciel zespołu do projektu NADANIE IMIENIA SZKOLE

przekazały koordynatorowi projektu „Protokoły z wyborów propozycji na patrona szkoły” wraz ze zgromadzoną dokumentacją.

Po analizie dokumentacji stwierdzam, że wyłanianie kandydatów odbyło się zgodnie z obowiązującą procedurą, co upoważnia do ogłoszenia, że:

W przeprowadzonych wyborach cząstkowych kandydatami na Patrona III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach zostali:
Uczniów – premier, prof. Edward Szczepanik 
Rodziców – premier, prof. Edward Szczepanik 
Nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły – prof. Alfred Lityński 

PATRON SZKOŁY zostanie wyłoniony w ogólnoszkolnych wyborach, które odbędą się 20.01.2011r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach.

Koordynator projektu 
Elżbieta Zienda-Żywiczyńska