Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
Mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłego człowieka - pana Mariana Turskiego polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o spełnianiu marzeń, o dźwiękach, obrazach i wartościach. I o tym, jak zachować człowieczeństwo.
Uroczysta gala, na której rozdano stypendia, nagrody i listy gratulacyjne uczniom, nauczycielom i dyrektorom odbyła się 18.09.2023 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. Od 2016 r. funkcjonuje Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”. Stypendia i nagrody przyznano 87 uczniom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to: Szymon Cimochowski z klasy IVA za osiągnięcia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Opiekun: Leszek Harasimowicz. Gabriela Wiszniewska z klasy 3B za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Opiekun: Barbara Okrój. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że oficjalną stronę internetową imprezy Odlotowe Suwałki Air Show 2023 - odlotowesuwalki.pl , przygotowali uczniowie klasy 3A: Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk. Serdeczne gratulacje!
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, która odbędzie się latem 2023 roku..
W dniu 14.09.2023 r. wręczono nagrody laureatom konkursu, który odbywał się na platformie Tik Tok pod tytułem #pogodnesuwałkisegreguja ! I miejsce otrzymała Agnieszka Cieślukowska z klasy 3C. Serdeczne gratulacje!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej i polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.

Ordynacja wyborcza Wybory cząstkowe Protokół z wyborów końcowych

ORDYNACJA WYBORCZA

O wyborze Patrona szkoły zdecydują uczniowie, rodzice, nauczyciele i niepedagogiczni pracownicy szkoły w ogólnoszkolnych wyborach, które odbędą się 20.01.2011 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach.
W wyborach może wziąć udział każdy uczeń, rodzic/opiekun prawny lub oboje rodziców/opiekunów prawnych oraz nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.

Aby trzy gremia szkolne miały jednakową siłę wyborczą:
- uczeń dysponuje jednym głosem,
- obydwoje rodziców, czy jedno z rodziców/opiekunów głosujących w imieniu obojga, dysponują jednym głosem,
- głos nauczyciela czy pracownika niepedagogicznego, jest przeliczany proporcjonalnie do liczby uczniów uczących się w szkole, /w szkole jest 526 uczniów, a 55 pracowników/ co stanowi: 9,56 = 10 pojedynczych głosów.

Listy uprawnionych do głosowania zostaną przygotowane przez sekretariat szkoły (uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni).
Karty do głosowania zostaną opracowane, przygotowane i opieczętowane oraz zabezpieczone przez zespół do przeprowadzenia projektu.
Głosowanie potrwa jeden dzień, odbędzie się 20.01.2011 r. w godz. od 10.00 do 17.30 W komisji wyborczej zasiądą przedstawiciele uczniów /2/, rodziców /2/ oraz nauczycieli i niepedagogicznych pracowników szkoły /2/.
Przebieg głosowania muszą obserwować co najmniej 3 osoby powołane do komisji wyborczej. Osoba, która przystąpi do głosowania powinna okazać komisji dokument tożsamości ze zdjęciem. Każdy uprawniony do udziału w wyborach potwierdzi własnoręcznym podpisem na liście wyborczej odbiór karty do głosowania.

Aby głos był waży należy postawić znak X w kwadratowym polu tylko przy jednym z kandydatów.

W czasie plombowania, otwierania urny wyborczej i liczenia głosów muszą być obecni oprócz wszystkich członków komisji wyborczej (6), przewodniczący SU, przewodnicząca zarządu RR i koordynator projektu.

Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości 21.01.2011r.

Nadzór nad prawidłowym przebiegiem wyborów sprawują członkowie zespołu do realizacji projektu NADANIE IMIENIA SZKOLE w składzie: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska, Ewa Sidorek, Katarzyna Witkowska, Danuta Worobiczuk, Jolanta Żukowska.

Zespół do projektu
NADANIE IMIENIA SZKOLE