W marcu bieżącego roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2020. Konkurs ten jest pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji wynik bardzo dobry, równoznaczny z II miejscem uzyskał  Aleksander Wiktor z klasy 1BPod.

Konkurs pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. W teście znajdują się również pytania z obowiązkowej lekturki - mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze.

Opiekun młodzieży: Ewelina Domańska

Serdecznie Gratulujemy!