Współpraca z PWSZ w Suwałkach

Nagłe zatrzymanie krążenia jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na całym świecie. Jest to stan, w którym dochodzi do zatrzymania mechanicznej pracy serca, co w konsekwencji prowadzi to do zatrzymania przepływu krwi w układzie krążenia, a co za tym idzie, do niedoboru krwi w najważniejszych narządach organizmu. Przyczyną zatrzymania krążenia są często zaburzenia rytmu serca, np. migotanie komór. Szybka reakcja i przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED, może w niektórych przypadkach przerwać nieprawidłowy rytm serca i uratować życie.

Do końca roku szkolnego 2019/2020 dla wszystkich uczniów naszej szkoły zaplanowane są szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Pierwsze warsztaty zostaną przeprowadzone 26 listopada 2019 r. przez studentów ratownictwa medycznego z PWSZ w Suwałkach pod kierunkiem dr nauk med. Haliny Śliżewskiej.