Realizujemy  projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci  o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”.

Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych  w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”

1/ Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na cokole – plac Piłsudskiego

2/ Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego – teren koszar, ul. Wojska Polskiego

3/ pomnik wraz z przyległą kwaterą Żołnierzom POW– cmentarz rzymskokatolicki, ul. Bakałarzewska

4/ pomnik Żołnierzom 2 Pułku Ułanów Grochowskich – cmentarz rzymskokatolicki, ul. Bakałarzewska

5/ Dąb Wolności i głaz pamiątkowy – park Konstytucji 3 Maja

Wizyta w Archiwum Państwowym w Suwałkach. Przygotowanie uczniów do projektu "Miejsca pamięci".

Kontaktują się z historykami regionalistami p. Krzysztofem Skłodowskim, Andrzejem Matusiewiczem   i miejskimi instytucjami.

11.10.2018 r. odbyły się warsztaty zorganizowane w Archiwum Państwowym w Suwałkach, uczniowie analizowali dokumenty dotyczące miejsc upamiętnienia bohaterów.

Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska