19 marca 2018r. w Centrum Symulacji Medycznych w Parku Naukowo Technologicznym w Suwałkach odbyły się IX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Udział wzięło 6 drużyn z klas pierwszych i drugich. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności na sześciu stacjach pozoracyjnych. Udzielali pomocy rannym w wypadku samochodowym, opatrywali rany i złamania, dbali o poszkodowanych w szoku pourazowym. Wszystkie drużyny wykazały się szeroką wiedzą i umiejętnościami.

Najlepszą grupą okazała się drużyna 1c w składzie: kapitan: Michał Markowski, Weronika Janczewska, Urszula Topolska, Patrycja Bożewicz, Rafał Stefański.

Zwycięska drużyna będzie nas reprezentować 13 kwietnia 2018r. w etapie rejonowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

Gratulujemy!