Nasza szkoła przystąpiła do projektu Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II (22.03.2018r.). Akcja skierowana jest do szkół ponadpodstawowych i gimnazjów z 5. województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie).

Na specjalnie zorganizowanych lekcjach, o niestandardowej formule, uczniowie mają okazję poznać bliżej Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych. W czasie 45-minutowej lekcji młodzieży została przybliżona wiedza o tym, jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes. Zostały przeprowadzone lekcje w oparciu o gotowy scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks. Na zakończenie każdych zajęć odbył się konkurs. Ci, którzy rozwiązali zadania najszybciej otrzymali nagrody - bony do księgarni, natomiast dla wszystkich uczniów przewidziane były upominki.

Koordynator projektu: Joanna Domuracka