Ale się działo! W całej szkole zagościły języki europejskie. Można było poczytać Puszkina w oryginale, spróbować lasagne, ser feta posłuchać despacito i oddać hołd Cezarowi. Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Europejski, w którym wzięło udział 9 klas oraz reprezentacja nauczycieli. Były prezentacje, filmy promujące państwa europejskie oraz ich obyczaje i tradycje, konkursy na powiedzenia, Kahoot wiedzy o językach europejskich czy najgłośniejsze powitanie w języku obcym. To był naprawdę Europejski dzień. Bawiliśmy się świetnie! W konkursie zwycięzcą została klasa IIID reprezentująca Grecję, srebro zdobyli Nauczyciele przedstawiający Litwę oraz klasa 2B jako przedstawiciele Wielkiej Brytanii, a na najniższym stopniu podium stanęła klasa 3B, która wcieliła się w mieszkańców Rosji.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Opiekunowie młodzieży: Magdalena Makarewicz, Beata Szczecina, Ewelina Domańska, Jolanta Rogucka, Krystyna Słowicka, Marcin Hościłowicz