4 marca 2016 r. odbyły się

VII MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SUWAŁKACH

Mistrzostwa dają uczniom możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w praktyce, w symulowanych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.Uczniowie biorący udział w ćwiczeniach na poszczególnych stacjach pozoracyjnych mają szansę podejmować świadome wybory i ponosić za nie odpowiedzialność. Mistrzostwa kształcą w uczniach odruch reagowania na otoczenie, umiejętność radzenia sobie w trudnych, stresujących sytuacjach, komunikacji w grupie, a  także dają możliwość doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dzięki mistrzostwom rozpowszechniamy ideę bezinteresownego niesienia pomocy oraz realizujemy cele profilaktyczne i zdrowotne, zawarte w statucie oraz programie wychowawczym szkoły.

Po raz pierwszy Mistrzostwa dla uczniów III LO organizowane będą w  oparciu o Laboratorium Symulacji Medycznych w Parku   Naukowo-Technologicznym.

W zawodach udział wzięło 11 drużyn z klas pierwszych i drugich.

Zwyciężyła drużyna TLEN z kl. 2c w składzie:

Maciej Cichanowicz,

Jadwiga Kowalska,

Agnieszka Kowalska,

Paulina Dębowska,

Aleksandra Pietrewicz.

Uczniowie ci będą reprezentować szkołę w XXIV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

Organizatorzy: Katarzyna Witkowska we współpracy z Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach.