W dniu 12 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Walentynkowej. Do konkursu przystąpił każdy, kto zechciał zaśpiewać indywidualnie lub w zespole piosenkę o tematyce miłosnej w języku obcym lub polskim.Młodzież przygotowała dwie piosenki - jedną rezerwową. Publicznością konkursową mogły być tylko te klasy, których reprezentant brał udział w konkursie.

Klasa IIb przybliżyła nam życiorys św. Walentego, a następnie 13 uczestników ze szkoły zaprezentowało wyjątkowe piosenki o miłości w różnych językach. Publiczność miała okazję do wzruszeń, ale także do dobrej zabawy przy znanych wszystkim utworach. Jury stanęło przed ciężkim zadaniem, jednak ich serca podbił występ klasy IIIF z piosenką Seleny Gomez "Love You like a Love Song". Drugie miejsce zajęła grupa All blue z "Piosenką Księżycową", a trzecie Paulina Sobolewska z ,,Take My Breath Away'' Wszyscy w swoje występy włożyli całe swoje serca, a o to chodziło w walentynkowym konkursie. Dziękujemy bardzo fundatorom nagród restauracji "Rita" oraz "Cinema Lumiere" w Suwałkach.

Organizatorzy konkursu: Magdalena Makarewicz oraz Marcin Hościłowicz.