W dniu 11 listopada 2015 r. uczestniczyliśmy w Miejskich Obchodach Święta Niepodległości. Nasza szkoła była reprezentowana przez Dyrekcję, Poczet Sztandarowy oraz klasę ID wraz z wychowawcą.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w III LO. Inny pomysł na uczczenie Święta Niepodległości miała klasa 3e z panią profesor Danutą Worobiczuk. W ubiegłym roku wspaniale wyszło nam śpiewanie pieśni patriotycznych. W tym roku również to powtórzyliśmy.
Na długiej przerwie na sali marmurowej każdy był zaproszony do wspólnego muzykowania. Wyszło nam rewelacyjnie! Wspólnie śpiewaliśmy Legiony, Szarą piechotę, i wiele innych...

W tym roku z okazji Święta Niepodległości zaprosiliśmy brać uczniowską z I i II LO do zmagań sportowych. Pomysłodawcą była pani profesor Hanna Danielewicz, a przy organizacji jak zwykle pomógł samorząd szkolny.
Cały dzień drużyny zmagały się na boisku.

Nasze dziewczęta zajęły I miejsce, pokonując zespoły z I LO i II LO.
Oto zwycięski zespół:
1.    Brylińska Urszula – III D
2.    Bućkun Martyna – III C
3.    Waraksa Emilia – III C
4.    Turynowicz Anna – III C
5.    Wasilewska Milena – II A
6.    Łada Maria – II C
7.    Mackiewicz Małgorzata – II C
8.    Baranowska Magdalena – II D
9.    Butkiewicz Angelika – II F
10.    Iber Patrycja – II F
11.    Czuper Kinga – II F
12.    Majewska Dominika – I A

Pomysłodawcą i organizatorem była p. Hanna Danielewicz, samorząd szkolny i klasa IID.

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom.