20 marca 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyły się XII Suwalskie Spotkania Edukacyjne pod hasłem "Wybieram szkołę - wybieram zawód" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.
Spotkania są już tradycją i na stałe wpisały się w kalendarze suwalskich szkół. Kolejna edycja dostarczyła uczniom gimnazjów i ich rodzicom cennych informacji, które z pewnością pomogą w nadchodzącym wyborze szkoły i profesji. Swoją ofertę przedstawiały licea, szkoły o profilu technicznym i zawodowym, a także pracodawcy i instytucje prezentujące młodzieży swoją perspektywę zatrudnienia.

Szkoły zabiegały o nowych uczniów, zwracając swoją uwagę poprzez wyszukane przebrania, praktyczne pokazy, zadbały również o broszury z ofertą nauki, a przede wszystkim o miłą i przyjazną atmosferę. Uczniowie oraz ich rodzice mogli skorzystać z porad doradców zawodowych z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach.