Telewizja "Ty i Trzy". Uczniowie III liceum Ogólnokształcącego im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach wzięli udział w rekrutacji do XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży, projekcie objętym patronatem przez Kancelarię Sejmu RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Centrum Edukacji Obywatelskiej. Temat tegorocznego zadania to ,,Miejsca młodych-jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Proces rekrutacyjny polegał na przeprowadzaniu badania wybranej przestrzeni lokalnej i zaproponowaniu odpowiednich zmian.
    Po burzliwej debacie uczniowie wybrali ostatecznie bulwar nad rzeką Czarną Hańczą od ulicy Bakałarzewskiej do śluzy, na tejże rzece. Dlaczego ten? Dlatego iż jest to obszar w centrum miasta, jest zaniedbany i spaceruje tamtędy wiele osób w różnym wieku.
Zanim odbyło się samo badanie młodzież rozpoczęła kampanię zachęcającą do udziału w akcji społecznej. Uczniowie wydrukowali ulotki, które rozdawali w piątek i sobotę mieszkańcom Suwałk, rozwiesili kilkadziesiąt plakatów, a także zachęcali społeczność lokalną do poparcia akcji na portalach społecznościowych.
    Samo badanie przeprowadzone zostało w dniu 15 marca  w godzinach 10-14. Do utworzonego na wspomnianej wyżej śluzie studia telewizji ,, Ty i trzy” zapraszane były osoby, którym prowadząca, Justyna Toczyłowska zadawała trzy pytania dotyczące zmian  w badanym obszarze. Więcej>>

Galeria zdjęć: Sejm Dzieci i Młodzieży