Uczniowie naszej szkoły, już po raz trzeci, uczestniczyli w ogólnopolskim programie "Szkoła Kompetencji Przyszłości " - Zwolnieni z Teorii. Jest to praktyczna olimpiada, oparta na Metodzie Prawdziwych Projektów, autorskiej adaptacji na polskie warunki, metody stworzonej na Harvardzie, tzw. The field method. Zadaniem uczniów jest działanie w zespole - zaplanowanie oraz wdrażanie własnego projektu społecznego. W ten sposób zdobywają doświadczenie i praktyczne kompetencje niezbędne na rynku pracy, niemożliwe do zdobycia tradycyjnymi metodami nauczania. Zdobywają praktykę w prowadzeniu projektów, którą mogą wykorzystać na rozmowach rekrutacyjnych.

Ci, którzy dotrą do końca i zrealizują swój projekt ,odbierają międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP (PMI jest to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tys. kierowników projektów z całego świata).

W tym roku szkolnym szczęśliwymi posiadaczami takich certyfikatów zostało 11 uczniów:

Natalia Grabek (lider), Natalia Ejsmont, Zofia Sławińska, Julia Janowska, Magdalena Jankowska, Magdalena Waszkiewicz, Weronika Pietruszewska,
Natalia Bagińska,

Anna Krajewska (lider), Jakub Kalinowski i Hanna Kilon.

Anna Krajewska i Jakub Kalinowski otrzymali również certyfikaty potwierdzające ich umiejętności cyfrowe.

Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka

Serdeczne gratulacje!