Z radością informujemy, że do Etapu 2 (etap wojewódzki) konkursu CyberSkiller Challenge awansowało trzech uczestników z najlepszym wynikiem w szkole, tj.:

Adrian Michniuk z klasy 1A

Adrian Malinowski z klasy 1A

Szymon Cimochowski z klasy 1A

Tym samym została wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły biorąca udział w konkursie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

W dniu 29.01.2021 r. w godz. 8:00 - 10:00 zostanie przeprowadzony konkurs na platformie CyberSkiller. Na tym etapie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna w województwie.

Tematem Drugiego Etapu konkursu CyberSkiller Challenge Poland będzie System Linux oraz jego bezpieczeństwo.

Zagadnienia, które zostaną poruszone w ramach tej tematyki:

- Podstawy zarządzania systemem Linux,

- Zarządzanie użytkownikami oraz systemem plików,

- Konfiguracja usług w systemie Linux,

- Kodowanie oraz dekodowanie danych (różne algorytmy kodowania),

- Zabezpieczanie systemu (tzw. system hardening),

- Zarządzanie pamięcią oraz procesami,

- Pisanie skryptów Bash automatyzujących zarządzanie systemem operacyjnym,

- Audyt bezpieczeństwa systemu operacyjnego.

Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka

Serdecznie gratulujemy!