Pix Programming Challenge 2020 to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla młodszych uczniów są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy odbędą się zdalnie.

ELIMINACJE odbędą się w dniach: 23 listopada 2020 godz 9:00 - 29 listopada 2020 godz. 21:00.

W ELIMINACJACH biorą udział uczniowie z klas: 1A, 2APod oraz 2AGim.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka

Powodzenia!