Z radością informujemy, że do Etapu 2 (etap wojewódzki) konkursu CyberSkiller Challenge Poland ( Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa) awansowało trzech uczestników z najlepszym wynikiem w szkole w Etapie 1, tj.: Adrian Michniuk, Adrian Malinowski oraz Szymon Cimochowski. Wszyscy uczniowie są z klasy 1A. Tym samym została wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły biorąca udział w konkursie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Tematem Drugiego Etapu konkursu będzie System Linux oraz jego bezpieczeństwo. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Pix Programming Challenge 2020 Etap 3 (FINAŁY). Miło jest nam poinformować, że w trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2020 w kategorii MASTER w FINALE, który odbył się 12 grudnia 2020 wzięli udział i zostali finalistami: Kacper Bagiński IIAGim i Paweł Bogdanowicz IIAGim. W Finale konkursu każdy z 30 uczestników z całej Polski musiał w ciągu 5 godzin wykonać 20 zadań z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.

Uczniowie naszej szkoły Alicja Bagińska i Rafał Dwojakowski  ubiegają się o mandat posła XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z projektem, którego bohaterem jest Adam Ignacy Koc.

Postać Adama Koca - posła i polityka postanowili upamiętnić uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. To jedno z zadań, które muszą wykonać, jeżeli chcą zasiadać w ławach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ich pasją jest historia. Interesują się także polityką. Alicja Bagińska i Rafał Dwojakowski z III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach postanowili wziąć udział w rekrutacji do Sejmiku Dzieci i Młodzieży. Żeby zdobyć mandat poselski uczniowie muszą przybliżyć życiorys posła z regionu, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. Adam Koc był jednym z bliższych współpracowników Józefa Piłsudskiego. Pełnił funkcję ministra skarbu, przemysłu i handlu. Po wybuchu II wojny światowej kierował ewakuacją złota Banku Polskiego. Alicja i Rafał, by odtworzyć życiorys swojego bohatera pochylili się nad lekturą kilkudziesięciu dokumentów, publikacji i książek. Na nowo odkrywali jego życie i zasługi. Młodzież przeprowadziła także sondę uliczną, rozdawała suwalczanom ulotki z biogramem Koca oraz w różnych częściach miasta rozwiesiła plakaty z jego życiorysem. Uczniowie zabiegają też, by w mieście pojawiła się tablica upamiętniająca Adam Koca. Alicja I Rafał przyznają, że udział w rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży przestał być tylko konkursem. Stał się przygodą, dzięki której mogą przybliżyć suwalczanom postać zasłużonej osoby.

Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski

Print Download