Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.

Miło jest nam poinformować, że Weronika Jabłrzykowska zajęła I miejsce w XXXV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego w Nidzicy.

7 czerwca 2017r. nidzicki zamek ponownie rozbrzmiewał językiem francuski. Tego dnia do Nidzicy zawitali młodzi recytatorzy z całej Polski by zmierzyć się w finale konkursu prozy i poezji frankofońskiej. W finale brali udział uczniowie , którzy wygrali eliminacje regionalne w Warszawie , Gdyni, Nidzicy czy Katowicach. Patronat nad konkursem objęli : Ambasada Francji , Ambasada Kanady , Ambasada Szwajcarii , Ambasada Maroka , Ambasada Tunezji , Narodowe Centrum Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Nidzicy

Uczestników oceniało jury w skład którego wchodzili przedstawiciele Ambasady Francji , Uniwersytety Warszawskiego , oraz osobowości świata kultury. Do konkursu zakwalifikowało się 14 uczestników.

Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka

Serdecznie gratulujemy!