Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

Mamy kolejny sukces!

Weronika Jałbrzykowska, uczennica klasy ID zajęła II miejsce w 34 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego.

15 czerwca 2016 r.w Nidzicy odbył się 34 Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej. Koncert galowy odbył się w sali rycerskiej zamku. Organizatorami konkursu byli Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Francuskiej w Warszawie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy. W konkursie wystartowało 15 recytatorów wyłonionych w eliminacjach regionalnych. I tak gościliśmy uczniów m.in. z Katowic , Poznania, Łodzi , Gdyni, Krakowa, Suwałk, Żywca , Aleksandrowa Łódzkiego oraz Nidzicy. Zmagania konkursowe trwały od godz. 10.00. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach – szkoły podstawowe , gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczestników oceniało jury w składzie: Xsavier Wasson - attache ds współpracy edukacyjnej, Małgorzata Sokołowicz z Instytutu Romanistyki UW oraz Joanna Nojszewska, redaktor działu kultury miesięcznika "Twój Styl".

http://nidzica.wm.pl/

Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka

Serdecznie gratulujemy!

Print Download