Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.

Mamy kolejny sukces!

Weronika Jałbrzykowska, uczennica klasy ID zajęła II miejsce w 34 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego.

15 czerwca 2016 r.w Nidzicy odbył się 34 Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej. Koncert galowy odbył się w sali rycerskiej zamku. Organizatorami konkursu byli Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Francuskiej w Warszawie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy. W konkursie wystartowało 15 recytatorów wyłonionych w eliminacjach regionalnych. I tak gościliśmy uczniów m.in. z Katowic , Poznania, Łodzi , Gdyni, Krakowa, Suwałk, Żywca , Aleksandrowa Łódzkiego oraz Nidzicy. Zmagania konkursowe trwały od godz. 10.00. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach – szkoły podstawowe , gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczestników oceniało jury w składzie: Xsavier Wasson - attache ds współpracy edukacyjnej, Małgorzata Sokołowicz z Instytutu Romanistyki UW oraz Joanna Nojszewska, redaktor działu kultury miesięcznika "Twój Styl".

Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka

Serdecznie gratulujemy!