Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.

Wtorek 3 czerwca 2015 r. był dla nas dniem szczególnym. Klasa 1e przedstawiła widowisko teatralne "Czytamy Szekspira" na motywach "Romea i Julii" Williama Szekspira.

Młodzi aktorzy umiejętnie połączyli recytację, multimedia (kadry z baletu "Romeo i Julia") oraz muzykę (fortepian i skrzypce, śpiew). Oczywiście, jak na uczniów 3LO przystało, jedną ze scen (scena balkonowa) przedstawiono w języku angielskim.

Pomysłodawcą sztuki była pani Ewa Sidorek. Uczniów klasy 1e (klasa humanistyczna) przygotowała pani Danuta Worobiczuk i pani Beata Gruza.
Obsługa elektroniki, przygotowanie dekoracji i inne mniej lub bardziej oczywiste czynności organizacyjne to zasługa uczniów z klasy 2a.

Dziękujemy za artystyczne doznania.

Print Download