Miło jest nam poinformować, że realizujemy kolejny projekt eTwinning: "Wy(MYŚL)one wiadomości", w którym biorą udział uczniowie z klasy 2dPod oraz szkoły z Polski i Włoch. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz, Konrad Wisniewski
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus + KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele będą brać udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany będzie przez najbliższe 2 lata we współpracy ze szkołami z Serbii,Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Produktem końcowym będzie gra komputerowa z wykorzystaniem zadań z fizyki, chemii, biologii, matematyki i geografii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Pix Programming Challenge 2020 Etap 3 (FINAŁY). Miło jest nam poinformować, że w trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2020 w kategorii MASTER w FINALE, który odbył się 12 grudnia 2020 wzięli udział i zostali finalistami: Kacper Bagiński IIAGim i Paweł Bogdanowicz IIAGim. W Finale konkursu każdy z 30 uczestników z całej Polski musiał w ciągu 5 godzin wykonać 20 zadań z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Z radością informujemy, że do Etapu 2 (etap wojewódzki) konkursu CyberSkiller Challenge Poland ( Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa) awansowało trzech uczestników z najlepszym wynikiem w szkole w Etapie 1, tj.: Adrian Michniuk, Adrian Malinowski oraz Szymon Cimochowski. Wszyscy uczniowie są z klasy 1A. Tym samym została wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły biorąca udział w konkursie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Tematem Drugiego Etapu konkursu będzie System Linux oraz jego bezpieczeństwo. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
W piątek 14 maja 2021 odbyły się pierwsze pilotażowe zajęcia z uczniami Z Little Rock High School, Arkansas, US. To początek innowacji „Wyzwania współczesności. Wartości, demokracja, tolerancja, globalizacja, wolność … Wiedza o społeczeństwie, państwie i kulturze z perspektywy polskiej i amerykańskiej”. Autorki innowacji: Dorota Hołownia-Dudek i Katarzyna Witkowska
Nagroda indywidualna Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Miło jest nam poinformować, że Suwalski Ośrodek Kultury wyróżnił film Filipa Dudanowicza, Oskara Popko i Miłosza Stojanowskiego. Serdecznie gratutujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2AGim oraz 2APod ukończyli kurs "CPA: Programming Essentials in C++" w ramach Cisco Networking Academy i otrzymali Certyfikat potwierdzający opanowanie umiejętności w zakresie programowania w języku C++. Instruktor akademii: Joanna Domuracka
Oficjalne wyniki głosowania internautów na etiudy filmowe, nakręcone przez uczniów III LO w Konkursie Filmowym _3_3_3_ zorganizowanym z okazji Roku Andrzeja Wajdy. facebook.com/3losuwalki/ . Organizatorzy: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska, Krystyna Słowicka, Danuta Worobiczuk, Kamil Wiszniewski. Serdeczne gratulacje!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak
 

Wycieczka do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

29.11.2013 roku klasa II c o profilu biologiczno-chemicznym odwiedziła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Podczas wizyty udało się zwiedzić najpiękniejszą aulę wykładową „ Magna” i dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji na uczelnię.

Poza tym uczniowie odwiedzili piękną bibliotekę i czytelnię, zwiedzili podziemia i Muzeum farmacji. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych. Mieliśmy okazję wykonać własnoręcznie odlewy gipsowe szczęki ludzkiej.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie , wielu uczniów tej klasy zdecyduje się wziąć udział w tegorocznej rekrutacji na uczelnię.


Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „CENTRUM TRÓJKI”

W dniu 17.06.2013 roku w godz. od 11.00- 12.30 przedstawiciele samorządu szkolnego pod opieką pedagoga szkolnego mgr Małgorzaty Ewy Tomczak odwiedzili Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „CENTRUM TRÓJKI” przy ul. Kościuszki 71 w ramach: „ Otwartych drzwi 3 sektora”.
Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z organizacją, która chce wspierać, motywować i inspirować młodych ludzi do działania na rzecz środowiska i pobudzać do podejmowania proaktywnych postaw.

www.centrum3.suwalki.pl


Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

11.06.13 uczniowie klas pierwszych wraz ze szkolnym pedagogiem wzięli udział w spotkaniu z Sędzią Anną Marią Wesołowską na temat : „Bezpieczna szkoła”. Gość honorowy opowiedział młodzieży o różnych zagrożeniach jaki czyhają na nich w życiu i mogą doprowadzić do konfliktu z prawem.

Pani Anna Wesołowska stworzyła w czasie spotkania bardzo miłą atmosferę . Młodzież chłonęła każde jej słowo. Pani Sędzia podzieliła się też kilkoma ciekawymi pomysłami na temat np. „Skrzynki korczakowskiej”, którą można by było stworzyć w szkole.


Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach

W dniach 07.06.2013- 20.06.2013 młodzież klas II wzięła udział w 2 godzinnych zajęciach warsztatowych z zakresu doradztwa zawodowego zrealizowanych w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach przy ul. Sejneńskiej 13.
Udział w spotkaniach został zorganizowany w ramach corocznej współpracy pedagoga- doradcy zawodowego mgr Małgorzaty Ewy Tomczak ze specjalistą CEiPM Panią Teresą Zagórską.

Tematem warsztatów była: „Analiza lokalnego rynku pracy – atuty do zatrudnienia”.

www.podlaska.ohp.pl
www.mbp.pl

Organizator: Małgorzata Tomczak

   

    Fotorelacja

    Warsztaty