Dnia 22 października 2018 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego” we współpracy z Fundacją "DKMS". Po tematycznej prelekcji, która odbyła się na 4 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej, osoby w wieku 18-55 lat miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku.
Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki wpisują się w projekt obchodów 100 lat Niepodległej realizowany w III LO w Suwałkach w roku szkolnym 2018/2019 i stanowią ważny element kształtowania patriotycznych postaw młodzieży. Autorka projektu: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska
Nasza szkoła uzyskała tytuł "Szkoły Mistrzów Programowania". Konkurs PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – jest multimedialnym konkursem realizowanym za pomocą aplikacji www.pixblocks.com. Do finału konkursu zakwalifikowali się: Julia Omilianowicz, Aleksandra Lisowska, Adrian Dębski, Szymon Śliwowski, Michał Turek, Wojciech Syper. Wszyscy uczniowie są z klasy IIA. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

150 rocznica wybuchu powstania styczniowego

Drodzy Uczniowie, Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

zachęcamy do obejrzenia wystawy przygotowanej w holu naszej szkoły. Jest to kolejny akcent obchodów 150. rocznicy powstania styczniowego (nie jest pomyłką, że w 2014 roku upamiętniamy 150 rocznicę, przecież powstanie styczniowe trwało do kwietnia 1864 roku).

Autorem wystawianych reprodukcji był Artur Grottger, pochodzą one z „kartonów” Polonia (1863) i Lituania (1864-1866). Poświęcone zostały wydarzeniom z czasu powstania styczniowego 1863 roku, ukazują jego dramatyczne epizody i następujące po nim akty represji ze strony zaborcy.

Sugestywny obraz wydarzeń 1863 przedstawiony w cyklach („kartonach”) Artura Grottgera utrwalił się w świadomości kilku pokoleń Polaków i niejednokrotnie stał się „naszym” wyobrażeniem powstańczych scen.

Elżbieta Zienda-Żywiczyńska, Katarzyna Witkowska