Dnia 22 października 2018 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego” we współpracy z Fundacją "DKMS". Po tematycznej prelekcji, która odbyła się na 4 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej, osoby w wieku 18-55 lat miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku.
Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki wpisują się w projekt obchodów 100 lat Niepodległej realizowany w III LO w Suwałkach w roku szkolnym 2018/2019 i stanowią ważny element kształtowania patriotycznych postaw młodzieży. Autorka projektu: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska
Nasza szkoła uzyskała tytuł "Szkoły Mistrzów Programowania". Konkurs PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – jest multimedialnym konkursem realizowanym za pomocą aplikacji www.pixblocks.com. Do finału konkursu zakwalifikowali się: Julia Omilianowicz, Aleksandra Lisowska, Adrian Dębski, Szymon Śliwowski, Michał Turek, Wojciech Syper. Wszyscy uczniowie są z klasy IIA. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

Góra Szubieniczna w Suwałkach - grudzień 2013 r.

W grudniu 1863 roku, w Suwałkach, z rozkazu władz carskich, powieszono trzech powstańców: Stanisława Jaskołda, Karola Jerzego Piotrowskiego i Józefa Chonesta.
Dla uczczenia 150 rocznicy tego wydarzenia i oddania hołdu wszystkim 20 osobom, których stracono w naszym mieście za udział w powstaniu styczniowym, udaliśmy się 17 grudnia 2013 roku na „Miejsce straceń” przy ul. Sejneńskiej i na tzw. Górę Szubieniczną.
Uczniowie z klasy 2E i 3F (pod opieką Elżbiety Zienda-Żywiczyńskiej i Katarzyny Witkowskiej) wysłuchali opisu egzekucji z 2 grudnia 1983 roku, który ukazał się w emigracyjnym piśmie „Głos Wolny”., zapalili znicze i uczcili bohaterów minutą ciszy.

Oto nazwiska straconych powstańców:

4 sierpnia 1863 – Marcin Gąglewski, Franciszek Krejczman, Jan Staśkiewicz, Jan Wysocki
9 października 1863 – Feliks Żochowski
2 grudnia 1863 – Stanisław Bolesław Jaskołd, Karol Ludwik Jerzy Piotrowski, Józef Chonesta
15 lutego 1864 – Jan Krasiński
17 lutego 1864 – Henryk Bielawski
14 marca 1864 – Lejb Mordkowicz Lejbman
1 kwietnia 1864 – Teodor Błachinych
8 kwietnia 1864 – Bułatow
9 kwietnia 1864 – Juliusz Letowt
13 kwietnia 1864 – ks. Jerzy Dajlida
19 kwietnia 1864 – Konstanty Narzymski