Dnia 22 października 2018 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego” we współpracy z Fundacją "DKMS". Po tematycznej prelekcji, która odbyła się na 4 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej, osoby w wieku 18-55 lat miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku.
Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki wpisują się w projekt obchodów 100 lat Niepodległej realizowany w III LO w Suwałkach w roku szkolnym 2018/2019 i stanowią ważny element kształtowania patriotycznych postaw młodzieży. Autorka projektu: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska
Nasza szkoła uzyskała tytuł "Szkoły Mistrzów Programowania". Konkurs PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – jest multimedialnym konkursem realizowanym za pomocą aplikacji www.pixblocks.com. Do finału konkursu zakwalifikowali się: Julia Omilianowicz, Aleksandra Lisowska, Adrian Dębski, Szymon Śliwowski, Michał Turek, Wojciech Syper. Wszyscy uczniowie są z klasy IIA. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

Wyjście na film Juliusza Machulskiego pt. "Szwadron - listopad 2013 r.

14 listopada 2013 r. wszystkie klasy pierwsze obejrzały w kinie Lumiere film Juliusza Machulskiego pt. Szwadron.
Wyjście do kina, zaplanowane w harmonogramie innowacji Powstanie styczniowe. Pamiętamy po 150. latach pozwoliło również uczniom klas pierwszych zapoznać się z wizją powstania widzianego oczami różnych bohaterów filmu.

Charakterystyka bohatera filmu „Szwadron” w reżyserii Juliusza Machulskiego.
Baron Jeremin jest jednym z dragonów tłumiących powstanie styczniowe. Ma około 20 lat i pochodzi z rosyjskiej rodziny szlacheckiej.
Do wojska wstąpił, aby zaimponować damie poznanej w Petersburgu. Powstanie w Polsce jest dla niego doskonałą okazją do zdobycia uznania i chwały oraz serca ukochanej. Początkowo przypuszcza, że tłumienie powstania to swoistego rodzaju manewry nie mające nic wspólnego z regularną walką, ale szybko przekonuje się o swojej pomyłce. Wydarzenia, w których uczestniczy zmieniają całkowicie jego punkt widzenia, dochodzi on do wniosku, że powstańcy nie giną bez powodu lecz walczą o ideę niepodległości. Wracając już jako zwycięzca z orderem na mundurze czuje się wewnętrznie pokonany, wie że zabijanie ludzi heroicznie walczących o wolność swojej ojczyzny nie jest żadnym powodem do chwały.
W moim przekonaniu baron Jeremin jest jak najbardziej postacią pozytywną. Na jego przykładzie idealnie widać, że ceniono Polaków za heroiczną walkę, nawet w obliczu nieuniknionej klęski.

Szymon Romanowski Ia