Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
Miło jest nam poinformować, że Pani Jolanta Rogucka - nauczyciel języka rosyjskiego i angielskiego, została nominowana do nagrody NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018! Głosowanie jest już rozpoczęte. Lista kandydatów i instrukcja głosowania znajduje się na www.poranny.pl/nauczyciel.
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.

B - BIOTECHNOLOGICAL - with an extended scope of teaching in biology, chemistry and mathematics.

Novelty! Bilingual class. Some educational activities will be conducted in English.

By studying in this class with this profile, the student will not only expand the theoretical knowledge of major subjects, but also acquire practical skills by participating in field activities at the ESL Environmental Education Center, in the Laboratory of Medical Simulation and in innovative Mathematics classes in applications that aim to use mathematics in chemical calculations. In the course of the course, Elements of Medical Physics will learn the application of physics in medicine. An interesting form of extending ecological knowledge is the involvement of students in the organization of scientific seminars.

As every year, interested pupils will be prepared for competitions and subject olympics: the Ecological Knowledge Olympics, the Podlasie Chemical Competition or the "Win an index" competition organized by the Gdańsk University of Technology.

Graduates of class B, just like class C, can study at many polytechnic faculties.