Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego”. Osoby w wieku 18-55 lat będą miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku. Wszystkich zainteresowanych dawstwem zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.dkms.pl/pl.
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
W dniu 5 września 2018 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej szkoły klasy maturalne miały okazję uczestniczenia w spotkaniu informacyjnym z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Absolwent uczelni brytyjskiej przedstawił możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek. Strona internetowa uczelni: http://www.aber.ac.uk/en/
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.

Akademia działa w następujących obszarach:

Kanał   (transmisje na żywo imprez szkolnych, filmy promujące III LO w Suwałkach)

Tworzenie filmów oraz trailerów (obsługa projektów i imprez szkolnych)

Uczestnictwo w konkursach filmowych

Tworzenie animacji Flash

W działalność Akademii angażują się uczniowie klas:

IIA: Joanna Kopko, Eliza Wiśniewska, Natalia Chomicz, Dawid Jankowski, Dorota Giedrojć, Rafał Liszewski

IIIA: Martyna Augustynowicz, Sebastian Urwan, Michał Milewski,

Maciej Zawadzki, Kamil Twardowski, Mateusz Życzkowski

IID: Klaudia Auron, Wiktoria Żukowska, Paulina Matelak, Karolina Kamińska

IIID: Magdalena Baranowska, Jakub Piłat, Bartosz Danielewicz, Marta Barszczewska

IIIB: Michał Borkowski, Michał Sienkiewicz

Uczniowie klasy IB

Uczniowie klas IIB i IIC, którzy należą do koła chemicznego "CHEMIA"

oraz nauczyciele: Joanna Domuracka, Beata Szczecina, Kamil Wiszniewski, Konrad Wiśniewski.