Strona www.suwalkinaszapasja.cba.pl została stworzona dla pasjonatów historii Suwałk. Funkcjonuje jako dodatek do strony Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach. W założeniu jest platformą dla uczniów, którzy interesują się przeszłością regionu. Każdy uczeń naszej szkoły będzie miał możliwość umieszczenia zdjęć, fotografii, obrazów konkretnych miejsc w Suwałkach dawniej, w przeszłości i dzisiaj.

Zdjęcia przesłane do administratora strony (Katarzyna Witkowska), opatrzone opisem – datą, autorem fotografii i nazwiskiem przesyłającego zostaną umieszczone w galerii. W ten sposób powstanie kolekcja obrazów konkretnych miejsc w Suwałkach – jak wyglądały dawniej i jak prezentują się dzisiaj.

Na stronie w zakładce – Kontakt - umieszczony został adres mailowy, na który każdy zainteresowany może przesłać swoje fotografie.

Autorki: Katarzyna Witkowska i Elżbieta Zienda-Żywiczyńska