Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Czy w lesie są piętra? Co to jest Leptodora? Gdzie pijawka ma głowę? Jak określić wiek sosny lub świerku? Uczniowie klas II B i III B już wiedzą. Na te pytania i wiele innych z zakresu biologii poznali odpowiedź uczestnicząc dnia 19 września 2017 w zajęciach laboratoryjno – terenowych z biologii w Ośrodku Edukacji Środowiskowej w Wigierskim Parku Narodowym nad Zatoką Słupiańską pod opieką pani Barbary Okrój i pani Magdaleny Makarewicz.
12 września 2017r na Marmurówce III LO podziwialiśmy dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
26 września 2017r. w całej szkole zagościły języki europejskie. Można było poczytać Puszkina w oryginale, spróbować lasagne, ser feta posłuchać despacito i oddać hołd Cezarowi. Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Europejski, w którym wzięło udział 9 klas oraz reprezentacja nauczycieli. Były prezentacje, filmy promujące państwa europejskie oraz ich obyczaje i tradycje, konkursy na powiedzenia, Kahoot wiedzy o językach europejskich czy najgłośniejsze powitanie w języku obcym.
Tegoroczne Zaduszki Muzyczne poświęcone są artystom, którzy odeszli w roku 2016: George Michael, Chris Cornell, David Bowie, Leonard Cohen, Lemmy Kilmister ( Motorhead). Osoby chętne do wiżeica udziału wybierają 2 utwory ww. artystów i wypełniają formularz zgłoszeniowy do 27 października 2017r. Wszelkich dodatkowych informacji udzielają organizatorzy koncertu Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału. Klasy IIB i ID oraz nauczyciele prowadzący: Magdalena Makarewicz i Marcin Hościłowicz

Prof. Alfred Lityński (1880 - 1945)  był wybitnym polskim uczonym, hydrobiologiem, nauczycielem, który żył i pracował w wielu miejscach na terenie kraju. Był na Suwalszczyźnie przybyszem, ale poświęcił tej ziemi 25 lat swojego życia. Jako jeden z pierwszych odkrył to, co do dnia dzisiejszego stanowi o walorach tego regionu - czystą, nieskażoną przyrodę, której ochronę postulował. Nasza młodzież cyklicznie odwiedza Muzeum Wigier w Starym Folwarku im. Alfreda Lityńskiego - nowy obiekt dydaktyczno - muzealny Wigierskiego Parku Narodowego. Muzeum Wigier mieści się w odrestaurowanym budynku dawnej Stacji Hydrobiologicznej, która działała nad Wigrami do września 1939 r. Stacja była jednym ze znanych w kraju i za granicą ośrodków naukowych.

INNOWACJE PEDAGOGICZNE

Jesteśmy bilingwalni i muzykalni

CLIL. Zintegrowane nauczanie języka angielskiego i przedmiotu.

NASZE SUWAŁKI. Współtworzenie własnej strony internetowej do badania dziejów regionu

Dialog międzykulturowy - regionoznawczy projekt historyczno - ekumeniczny

Pojednanie Polsko - Niemieckie. Krzyżowa - Kreisau