Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach Alicja Węsierska-Kwiecień
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '20". Tematem pracy na pierwszy etap konkursu jest: "Wędrówka po lesie". Prace należy przynieść do pani Joanny Domurackiej do sali 405.
18 grudnia 2019 r. na patio PWSZ odbyło się wspólne picie herbaty, śpiewanie i malowanie symbolicznych matrioszek. „Czajopicie”, czyli pierwsza edycja wyjątkowej akcji studentów i wykładowców filologii Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego. Studenci do wspólnego spędzenia czasu w kulturze polsko-rosyjskiej zaprosili nie tylko swoich kolegów z innych kierunków, ale też młodzież z zaprzyjaźnionego III Liceum Ogólnokształcącego. Koordynator współpracy z PWSZ w Suwałkach: Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że Adrian Dębski (uczeń klasy IIIA) zajął I miejsca w kategoriach 3x3 BLD, 4x4 BLD i 3x3 w MBLD Kiev Super Blind 2020. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
W dniu 5.02.2020r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Debat Oksfordzkich (ogólnopolski projekt DeBBaty). Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
W dniach 25 - 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w Międzynarodowym Konkursie Pix Programming Challenge 2019. Do Półfinałów konkursu, które odbędą się 5 grudnia 2019 r., zakwalifikowało się 19 uczniów klas: 1PodA i 2A. Uczestnicy w trakcie Półfinałów muszą rozwiązać Zadania. W tym etapie organizator przyjmuje 2 kryteria oceny - ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz łączny czas w jakim zadania zostaną rozwiązane. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

 

Nauczyciele naszej szkoły zachęcają do logowania się do iDziennika i korzystania z przesyłanych materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy.

Dodatkowe materiały, strony www, platformy, serwisy, z których nauczyciele będą korzystać w okresie kształcenia na odległość.


Ponadto w naszej szkole aktywne są następujące platformy edukacyjne:

IT Szkoła: it-szkola.edu.pl/ 

Zawartość platformy: IT Szkoła to platforma edukacyjna z nieograniczonym dostępem do zasobów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT): kursy e-learningowe, konkursy, wykłady, skrypty, prezentacje multimedialne, filmy, testy oraz materiały dodatkowe.

Cisco Networking Academy: https://www.netacad.com/ 

Nauczanie odbywa się wyłącznie w języku angielskim (wsparcie do nauczania w klasach dwujęzycznych oraz informatycznych).

Zawartość platformy: materiały dydaktyczne audio-vizualne, quizy, testy, oprogramowanie edukacyjne, możliwość uzyskania Certyfikatu firmy Cisco Networking Academy.

Aktualnie realizowane są następujące tematy:NDG Linux Essentials, PCAP - Programming Essentials in Python, Introduction to Cybersecurity, CPA - Programming Essentials in C++, Be Your Own Boss, Entrepreneurship.

PixBlocks: https://pixblocks.com/ 
Zawartość platformy: Platforma naucza zarówno programowania wizualnego, jak i tekstowego. Narzędzie posiada standardy zgodne z wytycznymi MEN oraz uaktualnioną podstawę programową.

Moje Finanse: https://moje-finanse.junior.org.pl/ 
Zawartość platformy:  Na platformie można korzystać z siedmiu modułów tematycznych: Świat finansów, Polubić banki, Inwestycja w siebie, Moje inwestycje, Bezpieczne finanse, Mój budżet oraz Moje kompetencje. Treści programu są zgodne z podstawą programową przedmiotu podstawy przedsiębiorczości oraz doradztwem zawodowym dla szkół ponadpodstawowych.

Mobilna Platforma Edukacyjna: Dzwonek.pl
Zawartość platformy: e-podręczniki, ćwiczenia, pliki audio oraz filmy ze wszystkich przedmiotów


Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli w pracy z uczniami. Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu

www.gov.pl/web/zdalnelekcje 

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:

epodreczniki.pl/

Portal wiedzy dla nauczycieli: http://www.scholaris.pl/

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych: https://www.cke.gov.pl/

Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”: http://wlaczpolske.pl/

Portal: lektury.gov.pl

Strona Centrum Nauki Kopernik: https://esero.kopernik.org.pl/

Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej: https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1

Serwis IPN Przystanek historia: https://przystanekhistoria.pl/

Strona Krajowego Biura Programu eTwinning: https://etwinning.pl/inspiracje-2/inspiracje/

Serwis Ninateka: https://ninateka.pl/edu

Serwis Muzykoteka Szkolna: http://www.muzykotekaszkolna.pl/

Biblioteka Cyfrowa Polona: https://polona.pl/

Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji: http://www.bc.ore.edu.pl/dlibra

Serwis Telewizji Polskiej: https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

Serwis Polskie Radio Dzieciom: https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

 

Print Download